Тарасові Шевченку 207: життя та творчість українського генія

Письменник, який залишається в серці кожного українця

Видатному українському письменнику, художнику, мислителю та генію українського народу – Тарасові Григоровичу Шевченку сьогодні  виповнилося б 207 років. 

З цієї нагоди "Дивогляд" вирішив нагадати про життя поета та актуальність його творчої спадщини. 

Життя

Народився поет у селі Моринці на Черкащині в родині кріпаків. Він рано осиротів та понад 10 років свого життя провів у засланні.

Шевченко став символом боротьби за українську державність. Він був із кожним українцем у тюрмах, таборах, на засланні, на чужині, в еміграції... 

Разом із українським народом він "стояв" на Майдані, в руїнах Донецького аеропорту з нескореними кіборгами.

Творчість

Великий Кобзар України за своє життя створив величезну кількість картин та літературних творів. Вірші та поеми зі збірки "Кобзар" вчать напам'ять і діти, і дорослі, їх пишуть на стріт-артах, за ними знімають кіно. 

Творчість Шевченка мала вирішальне значення й у становленні і розвитку нової української літератури. Вона стала джерелом натхнення для багатьох сучасних письменників.

"Кобзар" Тараса Шевченка
"Кобзар" Тараса Шевченка
Фото: ssu.gov.ua

Твори письменника не втрачають своєї актуальності. З рядків його віршів складають пісні, а за творами знімають фільми. В Україні також досі вкрай актуальними є його картини. Вони прикрашають навіть поштові марки

Актуальність

З плином часу обличчя України – її найвидатніший творець – продовжує жити серед народу. Він не віддаляється, не бронзовіє.

Пам'ять Тараса Шевченка шанують навіть поза межами України. Його вірші перекладені понад 100 мовами світу, а самому автору встановлено 1384 пам’ятники у 35 країнах, зокрема, у Бразилії, Китаї, США.

9 березня, з нагоди дня народження Шевченка, в Україні відбудеться низка заходів на його честь. Чудова нагода ще раз прочитати рядки з його віршів, насолодитися картинами та просто згадати життя справжнього українського патріота. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав про нещасливе кохання Лесі Українки, що переслідувало її протягом усього життя.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше