Подруги

Моя подруга – феміністка, або Що подарувати на 8 березня

Shutterstock

Для когось 8 березня — це день жіночності й весни, проте феміністки всього світу наголошують на первинному значенні цього дня в календарі — символі жіночої солідарності й боротьби за рівні права незалежно від статі.

Якщо ваша подруга феміністка, залиште квіти, цукерки й косметику на полицях магазинів, бо вона навряд гідно оцінить настільки прозаїчний жест. Так чим же потішити дівчину, щоб висловити свою увагу й не нарватися на звинувачення в сексизмі?

Листівка

Що? Листівка? Яка дурниця, скажете ви! Однак щирі слова підтримки й наснаги можуть виявитися ціннішими, ніж усі діаманти чи останній IPhone. Відмовтеся від банальної картонки з тюльпанами, виберіть щось оригінальне або змайструйте власними руками. Головне — наповнення. Побажайте здоров’я, сил, мужності, натхнення, професійних і творчих успіхів. Акцентуйте увагу на її індивідуальності та досягненнях, але не варто бажати щастя в особистому житті або добробуту в домі, що може сприйматися як сексизм, оскільки натякає на загальноприйняту обмежену соціальну роль жінок.

Листівки до 8 березня
Листівки до 8 березня
Фото: Shutterstock

Парфуми

За бортом варто залишити й звичні гелі для душу чи туш для вій, які асоціюються з плоскими стандартами сприйняття жінок. Якщо ви хочете підкреслити жіночність колежанки, але не впасти в банальні крайнощі, віддайте перевагу парфумам. У магазині EVA ви знайдете безліч варіантів унісекс ароматів, які акцентують увагу не на сексуальності чи інфантильності, а вродженій елегантності й діловій хватці жінки.  

Акцент на професії та творчості

Більшість феміністок сприймають 8 березня виключно як професійне свято, тому особистісні подарунки можуть здатися їм недоречними. Підберіть подарунок який би відповідав професійній діяльності, соціальній активності чи просто захопленням вашої подруги. Стильний планувальник, смартгодинник чи професійні курси для ділової жінки, набір полотен для художниці, запис пісні в студії для дівчини з прекрасним вокалом, стрибок з парашутом чи урок екстремального водіння для "шибайголови". Так ви виявите повагу до її позиції та індивідуальності й заохотите до нових звершень. 

Дівчина читає
Дівчина читає
Фото: Shutterstock

Книга

Як не банально, але книги й досі залишаються вдалим подарунком, навіть у світі сучасних технологій. Виберіть щось неординарне з нової художньої літератури, сучасних філософських течій чи бізнес-порадник. Уважно читайте зміст і рецензії на книгу, адже є ризик випадково втрапити на автора, який занижує роль жінок. Особливу увагу зверніть на книги про історію фемінізму, або ті, які освітлюють проблеми сучасної гендерної політики, наприклад, "На захист прав жінок" Мері Волстонкрафт, "Політика статі" Кейт Міллет чи "Хіба я не жінка?" Белл Хукс.

Благодійність

Новий смартфон, шуба чи навіть автомобіль не лише підкреслюють стереотипи, але й можуть стати натяком, що ви даруєте жінці те, що вона не в змозі заробити самостійно. Жінка, що займає активну соціальну позицію, гідно оцінить, якщо кошти, заплановані на подарунок, ви витратите на пожертви у фонди захисту жінок та дітей, боротьбу з сексизмом та дискримінацією чи для допомоги жертвам домашнього насильства. Такий широкий жест не лише продемонструє вашу повагу до її поглядів, але й допоможе іншим жінкам.

Який би вибір ви не зробили, пам’ятайте, що найголовніше 8 березня приділити увагу не жіночності в її звичному розумінні, а радше індивідуальності близької людини.

Теги:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ