Прощавай, Шоне Коннері: 5 визначних фільмів першого Джеймс Бонда, вартих уваги

2020 рік точно стане одним з найгірших за останнє століття. В ніч на 31 жовтня помер перший Джеймс Бонд Шон Коннері у віці 90 років.

Дивогляд згадує визначні картини та ролі, в яких Шон запам'ятається глядачу назавжди. 

Бондіана (1962-1983)

Актор намагався пробитися у сфері кіно майже 12 років, проте режисери бачили чоловіка лише як героя з привабливою зовнішністю та стальними м'язами. Такі ролі йому і діставалися. Прорив у кіно відбувся завдяки Гаррі Зальцману, який затвердив його на головну роль Джеймса Бонда зі словами "Це ж справжній Джеймс Бонд!". Шон Коннері залишався Бондом протягом семи фільмів. І навіть в останньому, коли йому було 53 роки, він міг похизуватися чудовим тілом та мудрістю прожитих років. А про легендарний фільм навіть і не варто згадувати – усі знають його внесок у кінематограф, зроблений завдяки Коннері. 

Робін і Меріен (1976)

У перервах між зйомками бондіани Шон Коннері встиг знятися у пригодницькому кіно про доброго розбійника, виконавши головну роль. Його Робін тоді розірвав усі шаблони: немолодий, з густою бородою та навіть без зелених штанів. Проте герою спокійне життя зовсім не по душі, як і його затятому ворогу, шерифу Ноттінгемському. Цікаво, що за 15 років актор знову знявся у фільмі про Робін Гуда, проте тоді він став королем. 

Ім'я рози (1986)

У стрічці Шон Коннері потрапляє в іншу епоху, в якій йому випадає грати роль наставника. Монах Вільям Баскервільський та його учень Адсо приїжджають до монастиря, аби розслідувати серію вбивств. Розум монаха може скласти конкуренцію навіть знаному Шерлоку Голмсу, а карколомний сюжет – змусити глядача забути про всі нагальні справи. 

Недоторканні (1987)

Хоча Коннері виконав не головну роль у стрічці, проте його герой, немолодий поліціянт Джим Мелоун, стає духом команди цього фільму. Символічно, що герой у стрічці усвідомлює свою смерть, проте сміється їй в обличчя, ніби говорячи про свою вічність на сторінках історії. 

Індіана Джонс та останній хрестовий похід (1989)

За кілька років після ролі старого поліціянта Шон Коннері змінив своє амплуа на професора археології. За сюжетом, герой вирушає на пошуки священного Грааля, протягом яких весь час витягаючи свого сина з різних курйозних ситуацій. Дует молодого та запального сина і розсудливого батька з елегантним капелюхом підкорив серця мільйонів глядачів та подарував кінематографу найвідомішого археолога у світі – Індіану Джонса. 

Раніше Дивогляд розповідав про 10 фільмів жахів, заснованих на реальних подіях. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

Антоніна Старовойт "Дивогляд.5UA"

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше