Карантин

Уроки просто неба – як проходить незвичайне навчання в нових реаліях

5 канал

Вчителі та школярі задоволені такими новаціями

Замість звичних класів – шкільне подвір'я чи спортивні майданчики. Через коронавірус у школах активно приживається новація – уроки на свіжому повітрі. І вчителі, і учні в Черкасах уже відчули переваги таких занять. Тепер конкурують за галявини під деревами. Незвичайні уроки відвідали журналісти "5 каналу".

У другокласників навчальний день розпочинається з уроку української мови на подвір'ї. Парт немає – лише стільці. З собою для заняття взяли зошити і колонку для аудіозавдань. Школярі Юлія та Слава радіють такому нововведенню, кажуть, у приміщеннях спека.

У кожному класі щодня по одному заняттю на відкритому повітрі. Школярі не чекають дзвінка, беруть стільці й поспішають зайняти місця для уроків у дворі. Восьмикласники зволікали, тож вільні місця знайшли лише в саду.

Педагоги кажуть, такі уроки – це і перевірка на зосередженість, бо на вулиці багато що відволікає. А ще, переконують – завдяки свіжому повітрю діти краще сприймають матеріал.

"Тут необов’язково треба сидіти у масках, тут свіже повітря, тому легше думається і зазвичай на свіжому повітрі самостійні не проводять", – каже Іван Соболєв, школяр місцевої школи. 

Змінити шкільні приміщення на "зелені" класи довелося через загрозу коронавірусу. Доки на вулиці вчаться – класи провітрюють. Учителі знайшли переваги і для програми навчань.

"Вони мають можливість не лише подивитися в зошит, а ще і роздивитися, що навколо них, тобто йде інтеграція навчання із навколишнім світом, наприклад пролетів метелик – хто це пролетів, чому, до якого це класу належить, тобто поєднання предметів і підсилення вивчення", – пояснює вчителька початкових класів Тетяна Демченко. 

На подвір’ї проводять уроки, які не потребують дошки чи додаткових гаджетів, що є у класах. Яке заняття стане "зеленим" – вирішують учителі. Зважають на погоду.

"Зараз перші уроки, вони вступні, вони в основному теоретичний матеріал, то вони на свіжому повітрі, наприклад англійська мова дуже популярно, тому що це спілкування, комунікації", – каже директора гімназії №9 Ірина Топчій. 

Поки використовують для занять усі зручні та затінені майданчики біля школи. Але це дало поштовх і для облаштування справжніх класів на вулиці. У гімназії №9 Черкас створюють таку зону навчання і відпочинку для початкової школи.

Вчителі планують проводити "зелені" уроки і після завершення спалахів коронавірусу. А для початкових класів уже розробили спеціальні програми пізнавальних інтерактивів на свіжому повітрі.

Яна Лимаренко, Вячеслав Ромодан, Черкаси, 5 канал 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ