Щастя

Щедрість може подовжити тривалість життя – дослідження

Фото із відкритих джерел

Найбільш щедрими виявилися французи та японці

Учені опублікували нове дослідження, згідно з яким щедрість може збільшити тривалість життя. Такий висновок було опубліковано в журналі Proceedings of the National Academy of Science.

За результатами дослідження, існує пропорційна залежність між частотою та розміром матеріальної допомоги та тривалістю життя людей.

"На початку життя ви покладаєтеся на інших. Це хороша ідея – допомагати іншим протягом усього нашого життя", – заявив автор дослідження Тобіас Фогт, доцент у Гронінгенському університеті.

Також на тривалість життя населення можуть впливати й інші фактори, зокрема ВВП країни та нерівність доходів.

У рамках досліджень учені порівняли середню тривалість життя в країні та кількість безоплатних виплат у різних країнах світу. Виплати складалися з різних переказів, на кшталт пожертвувань, а також із субсидій, допомоги та пенсії. 

Згідно з дослідженням, найбільш щедрими довгожителями виявилися французи та японці. Вони віддають організаціям та іншим людям майже 60% від середнього доходу за життя. У цих країнах ризик смерті для людей старших за 65 років в два рази нижчий, ніж у Китаї або Туреччині, де люди діляться тільки 44-48% доходу.

"Країни Південної Америки також займають високі позиції з точки зору щедрості, оскільки на них припадає понад 60% середнього доходу протягом усього життя", – йдеться в дослідженні.

Наприкінці списку опинилися країни Африки на південь від Сахари та Південно-Східної Азії, де люди не могли ділитися частиною своїх доходів протягом усього життя. 

Як повідомляють учені, щедрість – один із шести чинників, що враховується для звіту про світове щастя.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

Раніше 5.UA розповів, які працівники швидше отримують підвищення на роботі.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ