Смартфон

Фінська компанія створила шрифт проти кібербулінгу, який стирає образливу лексику

Depositphotos

Інновація була розроблена спільно із фінськими підлітками та некомерційними організаціями

Фінська ІТ-компанія TietoEVRY створила шрифт The Polite Type проти кібербулінгу, який стирає ненормативну, образливу лексику у програмах для редагування тексту, зокрема Word та Outlook. Про це повідомляє Daily Mail.

Шрифт підкреслює фрази, що містять ознаки булінгу, та замінює їх інклюзивною мовою. Терміни, пов'язані з визначенням раси, статі чи сексуальної орієнтації, винахід замінює прямим значенням, що описує цю групу. 

Наприклад, "Я ненавиджу тебе" шрифт перетворює на "Я не погоджуюсь із тобою".

"Знущання особливо руйнівні, коли мовиться про дітей і молодь. У молодих людей немає тих психологічних інструментів, які є в дорослих, щоб впоратися з коментарями ненависті, і це може залишити тривалі емоційні травми", – розповіла представниця TietoEVRY Кіа Харинг.

Шрифт є безкоштовним, а працювати з ним можна навіть в офлайн-режимі. 

Словниковий запас шрифту сягає 1800 англійських слів. Цікаво те, що він був розроблений спільно з фінськими підлітками та некомерційними організаціями, що борються з расизмом та просувають різноманітність у світі. 

Зараз The Polite Type працює тільки у програмах для редагування тексту. 

Як повідомляв раніше 5.UA, У Microsoft Word додали функцію розшифровки аудіо в текст.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

Читайте більше