Туалет в Амстердамі

В Амстердамі облаштували громадські "конопляні" вбиральні

Deezen

Винахід має заощадити близько тисячі літрів води

У столиці Нідерландів Амстердамі встановили "конопляні" туалети. Це зроблено спеціально для тих, хто полюбляє випити у пабі, а потім справити потребу на вулиці. Про це пише Dezeen.

Громадські пісуари встановили в центрі міста і туристичних атракціях. Внутрішній резервуар пісуарів обтягнений волокнами коноплі, для яких сеча слугує добривом. Надалі суміш із сечі та конопель можна використовувати як органічне добриво для міських парків, садів і ферм.

Як повідомляє компанія-розробник GreenPee, ці пісуари простимулюють заощадження близько тисячі літрів питної води через відсутність потреби змиву. Також такі вбиральні є більш екологічним варіантом, адже перетворюють сечу на органічне добриво для рослин.

"Сеча містить багато фосфатів, а фосфатні шахти вичерпуються, тому це дуже хороша екологічно безпечна альтернатива, яку ми в іншому випадку змивали б в унітаз", – коментує винахідник GreenPee Річард де Фріз. 

Розробники створили одразу кілька моделей пісуарів, зокрема і більш компактну. Вона зможе вміщуватись у вузьких провулках. 

Раніше 5.UA розповідав, що в Токіо встановили прозорі громадські вбиральні. Це має змінити негативне ставлення людей до громадських туалетів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

Читайте більше