Подорож-експеримент на саморобному электрокарі

Подорож-експеримент: як відчайдухи з Дніпра на саморобному електрокарі на морі відпочивали

5 канал

Ентузіасти з Дніпра за 29 гривень проїхали понад 800 кілометрів до Азовського узбережжя і назад

На власноруч змайстрованому електромобілі до Азовського моря вирушили троє ентузіастів із Дніпра, аби порахувати, скільки коштуватиме поїздка у 800 кілометрів. Стареньку "Таврію" власноруч переробили на електрокар. Подорож на таку відстань саморобним авто була експериментальною, зізнаються винахідники. Мали на меті порахувати витрачені на дорогу час, заряд, гроші й нерви. Як усе було – розповіли Наталі Світловій.

"Ми реально витратили один долар", – каже власник саморобного електрокару Чен Кім.

29 гривень – це витрати на електрику за нічним тарифом. За зарядку на шість годин перед виїздом сплатити лише раз. Запевняють, що в подорожі грошей за електрику з них на заправках не брали.

"Після цього ми грошей за зарядку не платили, за електрику. Ми зарядилися по дорозі один раз, недовго, близько години. Потім ми зарядилися по приїзду повністю. Теж з нас грошей не взяли. На зворотній дорозі ми теж зарядилися безкоштовно", – розповідає інженер-ентузіаст Олексій Полтавець.

Над створенням економного й екологічного авто працювали в гаражі понад два роки. Перша тестова подорож була торік до Берліна. Тоді побачили, що машину треба удосконалювали.

"Це сам power bank, тут є батареї, які живлять наш електромотор. Можна заряджати від 380, він швидше заряджається. І ось розетка, яка вставлялася в номері, де ми жили",– пояснює власник електрокару.


Подорож-експеримент на саморобному електрокарі
Подорож-експеримент на саморобному електрокарі
Фото: 5 канал

"Це перший варіант нашої силової установки. Тут стояла автоматика, зарядний пристрій і регулятор для першого варіанту автомобіля, на якому ми їздили до Німеччини. Це був пробний варіант з мінімальним вкладенням грошей, щоб він поїхав", – інженер-ентузіаст Олексій Полтавець.

А інженер-ентузіаст Володимир Карпенко каже: "Те, що ми приїдемо туди і назад, навіть це не обговорювалося. Основне – отримати результат від нашого рішення, в плані витрат та грошей".

Коли вирушали у поїздку на Херсонщину до Генічеська, досліджували можливості переробленого електромобіля. Відстань 350 кілометрів в один бік здолали майже за 6 годин, враховуючи майже годинну зупинку на підзарядку.

"Ми вже настільки пройшли ці болі поломок і всяких моментів. У технічних параметрах ми були впевнені. Після Берліна – це для нас не відстань. Ми хотіли у Грецію їхати", – каже власник саморобного електрокару.

Цей варіант автівки дніпровці вважають оптимальним. Порахували, витрачені на переобладнання майже 5 тисяч доларів відіб'ють вже за рік, завдяки економії на пальному.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, "5 канал"

ПРОКОМЕНТУЙТЕ