Ейфелева вежа

Втратили €27 млн: Ейфелеву вежу знову відкрили для відвідувачів – після 104 днів карантину

відкриті джерела

Потрапити туди можна лише за попереднім бронюванням

La vie est belle – Життя прекрасне! Принаймні для жителів і гостей Парижа. Адже для них відкрився головний символ французької столиці – Ейфелева вежа. Гостей Залізна леді не бачила 104 дні – це найдовший час, на який пам'ятку закривали з часів Другої світової. Тепер окраса Парижа радо зустрічає відвідувачів музикою.

Потрапити туди можна лише за попереднім бронюванням. Для відвідувачів відчинять лише два із трьох оглядових поверхів. Підійматися доведеться пішки, оскільки ліфти поки що не працюють, аби не було скупчення. Всередину за один раз зможе потрапити лише 25 людей. Вони зобов'язані носити маски й дотримуватися соціальної дистанції.

А от знаменитий Лувр, на відміну від своєї популярної коліжанки, стоятиме пусткою до 6 липня. На карантин музей пішов у березні. Відтоді втратив майже 40 мільйонів євро на квитках і сувенірній продукції. Після відкриття помилуватися світовими шедеврами мистецтва можна буде лише за попереднім записом онлайн. До середини пускатимуть до пів тисячі гостей щопівгодини. Усі, кому більше 11 років, повинні бути в масках.

"Ми працюємо над встановленням обов'язкової системи бронювання, адже це єдиний шлях потрапити в музей. Тому люди будуть змушені бронювати квитки онлайн. До того ж це допоможе контролювати потік відвідувачів", – каже помічниця завідувача відділу камер спостереження Лувру Лейла Шеріф-Хадріда. 

Торік Лувр відвідали понад 9,5 мільйонів людей, більшість із них – іноземці. Цього року – через пандемію – кількість відвідувачів може знизитися на 80%, прогнозує керівництво музею. Це вдвічі більше, ніж після терактів 11 вересня. Попри це, куратори сподіваються, що виставкові зали не порожнітимуть, а відсутність гамірних туристів надихне французів по-новому відкрити для себе легендарний храм мистецтва.

Христина Катарина, "5 канал"

ПРОКОМЕНТУЙТЕ