Кальян, куріння кальяну

Супрун розповіла, чому небезпечно під час пандемії курити кальян

0564.ua

Вона навела випадок у Німеччині, де зафіксували спалах 36 випадків інфікування, які пов’язують з курінням кальяну в барі

В час пандемії треба знати, що окрім герпесу, туберкульозу, гепатиту А й іншого непотребу через кальян можна ще й захворіти на COVID-19. Ексочільниця МОЗ Уляна Супрун розповіла, чому небезпечно курити кальян у період пандемії COVID-19.

Як приклад, вона навела випадок у Німеччині, де зафіксували спалах 36 випадків інфікування, які пов’язують з курінням кальяну в барі. 

Коронавірус передається через одноразові мундштуки, які дають в кальянних барах, вони не більше, ніж омана безпеки захисту від інфекції. Адже є ще трубки й резервуари з водою, де можуть накопичуватися патогени. Навіть, якщо їх ретельно дезінфікуватимуть після кожного з гостей бару, курці кальяну ширять мікробів з усіма, з ким розкурюють його. Особливо, коли люди видихають кальянний дим у повітря.

Так, Національний інститут здоров'я в журналі Канадської медичної асоціації опублікував заяву, що куріння кальянів становить загрозу непропорційного підвищення частоти COVID-19 серед молоді.

Як повідомляв 5.UA, президент Володимир Зеленський заявив, що його оштрафували за відвідування кафе в Хмельницькому під час карантину. 

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ