Як схуднути під час карантину: поради британського дієтолога

Схуднення – завжди актуальна тема для багатьох людей. А під час карантину, коли більшість ведуть малорухомий спосіб життя, то й поготів

 Британський дієтолог Саймон Джурвік на порталі Т3 поділився кількома секретами, як досягти бажаної позначки на вагах навіть під час локдауну через поширення коронавірусної інфекції.

Хороша новина – схуднути вдома насправді може бути не так уже і складно. За словами дієтолога, деякі незначні зміни в щоденній дієті і способі життя можуть призвести до вражаючих наслідків.

Ось найкращі поради експерта щодо того, як зменшити свою вагу під час карантину безпечно і без драматизму:

Для початку варто прагнути до того, щоб кількість спожитих калорій відповідала енерговитратам, які зменшуються, коли людина сидить вдома. "Хороший спосіб – стежити за споживанням калорій, щоб краще розуміти, скільки саме ви їсте. Якщо вам не подобається стежити саме за калоріями, стежте за розміром порцій. Якщо необхідно скинути вагу, просто зменшіть порції", – радить нутриціолог.

Загалом добова потреба в калоріях для жінок – 2000 ккал, для чоловіків – 2500 ккал. Однак в умовах зменшення фізичної активності кількість енергії, яку людина спалює за день, теж значно зменшується. Тому для жінок треба намагатися споживати приблизно 1500 ккал, а для чоловіків – 2000 ккал на добу. Зараз є безліч додатків для смартфонів, які можуть допомогти у підрахунку калорій.

Здорова їжа
Здорова їжа
Фото: cancercenter.com

Топ-5 продуктів, яких вам треба уникати:

  • напівфабрикати, що містять велику кількість консервантів;
  • алкоголь;
  • рафінований цукор і цукровмісна їжа, наприклад, газовані напої;
  • шоколад;
  • фастфуд.

Топ-5 продуктів, які допоможуть скинути вагу:

  • їжа, багата білками, зокрема, куряче м'ясо, горіхи та яйця;
  • їжа з низьким глікемічним індексом, наприклад, вівсянка, батат і бобові;
  • фрукти – корисніші волокнисті плоди, наприклад, груші, малина й авокадо;
  • овочі, особливо зелені, наприклад, капуста і шпинат;
  • також важливо не забувати пити достатньо води.

Досягнути бажаної ваги можу допомогти перехід на спеціальну дієту, але тільки якщо вона контролюється і ви її дотримуєтесь. "Зрештою, це зводиться до прихильності. Якщо ви виявите, що кето-дієти з нижчим рівнем вуглеводів вам легше дотримуватися, тоді це хороший варіант. Якщо ви віддаєте перевагу періодичному голодуванню і ви виявите, що можете дотримуватися цього – теж непогано", – пояснює експерт.

Ключове слово тут – "прихильність": уникайте переходу від однієї дієти до іншої щотижня. Після того, як ви знайшли дієту, якої ви можете дотримуватися, не треба вдаватися до крайнощів, просто дозвольте своєму тілу налагодитися і, зрештою, ви побачите результати.

Раніше 5.UA публікував поради дієтологів, як правильно обрати для себе дієту.

Найголовніше, що потрібно пам'ятати, це те, що після оздоровлення вашого організму, втрата ваги настане природним шляхом. Йдеться не про перегони на втрату кілограмів. Найважливіше – забезпечити собі можливість вести здоровий спосіб життя та сталий раціон. Це призведе до того, що ви схуднете й утримаєте вагу.

Схуднення
Схуднення
Фото: diabetes.co.uk

Чи необхідні вправи для зменшення ваги?

На думку дієтолога, це залежить від вихідних даних і очікуваного результату. Важливо розрізняти людей, які вже мають певну м'язову масу, і людей, які просто хочуть схуднути: "Якщо ви прагнете підтримувати певну кількість м'язової маси, потрібно продовжувати займатися фізичними вправами і, зокрема, силовими тренуваннями, щоб утримувати м'язи в тонусі".

Аналогічно якщо ви тільки що закінчили дієту, яка включала фізичні вправи та обмеження калорій, вам потрібно буде продовжувати виконувати той же рівень фізичних вправ, щоб підтримувати свою вагу. "Якби ви просто зупинилися, ваші витрати калорій знизяться і ви, швидше за все, наберете вагу", – підсумовує дієтолог.

У будь якому разі, якщо у вас нема медичних протипоказів, вправи завжди будуть тільки на користь вашому організму.

Як би там не було, найважча робота, яку вам треба зробити, щоб схуднути справді цього захотіти і переконати самого себе дотримуватися кількох правил. 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

Читайте більше