Мішечки для порятунку тварин Австралії

Масштабні пожежі в Австралії: волонтерка з Харкова шиє спеціальні мішечки для порятунку тварин

5 канал

На континент посилка йтиме місяць – та своєї актуальності, за словами Юлії, речі не втратять

Волонтерка у Харкові шиє спеціальні мішечки тваринам, які потерпають від лісових пожеж в Австралії. Торбинки різного розміру австралійські волонтери застосовують для порятунку дитинчат сумчастих, які втратили у пожежі батьків. Заклик від австралійської спільноти про допомогу волонтерка побачила у соцмережі. Нині жінка вже готова відправити на континент майже пів сотні своїх виробів.

6 млн га лісів, знищених вогнем, та більше 1 млрд постраждалих тварин. Повідомлення про лісові пожежі, які вже четвертий місяць вирують в Австралії за сотні тисяч кілометрів від України, вразили волонтерку Юлію Іванченко. У соцмережі харків'янка знайшла спільноту австралійських волонтерів. Звідти й дізналася, як можна допомогти тваринам, що потерпають від вогняного лиха.

"Ось ця ось картинка, вона оновлюється щодня, що їм потрібно, які вироби для яких тварин. І так само тут є все. Викрійки. Усі рекомендації по розмірам усіх виробів, як шити, як в'язати", – демонструє Юлія на телефоні.

Для сумчастих, які під час лісових пожеж втратили батьків, Юлія шиє спеціальні мішечки. За кілька днів волонтерка встигла пошити майже пів сотні торбинок. Для своїх виробів Юлія використовує лише натуральні тканини. У комплекті – чотири сумки. На виготовлення однієї йде до 10 хвилин.

За словами ветеринарів, такі мішечки імітують сумку мами, що поліпшує психологічний стан травмованих дитинчат. Як австралійські волонтери застосовують їх – можна побачити у групі в соцмережі.

Наприклад, у маленьких ковдрах зі спеціальними подушечками одужують постраждалі осиротілі дитинчата летючих лисиць.

Перша партія вже готова до відправлення до Австралії. На континент посилка йтиме місяць. Та своєї актуальності, за словами Юлії, речі не втратять.

Тому жінка продовжує шити: "Вони пишуть – робіть, надсилайте. Пожежі у них тривають зараз ще, на жаль. Тварин багато і період лікування, реабілітації буде довгий. Дуже багато дитинчат, які залишилися без мами, яким ця допомога буде потрібна ще дуже довго. Як вони кажуть – це не спринт, це марафон".

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

ПРОКОМЕНТУЙТЕ