Сержант Стабс

Протези для Сержанта Стабса: у США студенти на 3D-принтері надрукували нові "лапки" для кота

5 канал

Минулої осені пухнастик потрапив під потяг і втратив задні лапи

У Вісконсинському університеті студенти надрукували на 3D-принтері протези для... кота. Той втратив лапи під час аварії. Що сталося з твариною, і як вона відреагувала на штучні кінцівки – у сюжеті "5 каналу".

Минулої осені Сержант Стабс потрапив під потяг і втратив задні лапи. Небайдужі знайшли тварину й передали до притулку. Звідти її забрав господар.

"Коли він іде, то підкидає праву лапу – так утримує рівновагу. Збоку це виглядає, ніби він відштовхується, як на самокаті", – розповідає Адам Шофілд.

Згодом про Стабса дізналися студенти-інженери Вісконсинського університету. Вони спроектували протези для кота. Надрукували їх на 3D-принтері.

"Це не просто якийсь вигаданий проект, де ми конструюємо щось. Ми створюємо це для справжнього кота. Тож мусимо працювати як професіонали", – впевнений студент Есан Фрохна.

Стабсу вдягають протези. Спершу він намагається їх зняти. Господар знизує плечима: "Побачимо, як він поводитиметься. Це ж кіт – його неможливо змусити щось робити".

Адам приголублює пухнастика, після чого той забуває про протези: "Ніхто не знає, чи був Стабс щасливим вуличним котом. Але я точно знаю, що зараз він щасливий".

Студенти, які розробили протез, планують допомогти й іншим тваринам, які втратили кінцівки. А здобутим досвідом обіцяють поділитися з ветеринарами.

Роксолана Лісовська, "5 канал"

ПРОКОМЕНТУЙТЕ