Затонулий корабель у Чорному морі

Неймовірно: у Чорному морі виявили найстаріший у світі затонулий корабель

BBC

На глибині у понад 2 кілометри морські археологи натрапили на давньогрецьке торговельне судно

На дні Чорного моря команда археологів знайшла корабель, який, на їхню думку, пролежав під водою понад 2400 років. Про це повідомляє ВВС.

"Дослідники з Британії та Болгарії вважають, що знайдений корабель завдовжки 23 метри – це давньогрецьке торговельне судно. Його щогла, штурвал та інші частини чудово збереглися на глибині трохи більше ніж 2 км", – зазначається у повідомленні.

Як стало відомо, судно збереглося завдяки браку кисню на такій глибині. Це дозволяє органічним матеріалам зберігатися тисячі років, кажуть археологи.

"Я ніколи не думав, що таке можливо - корабель лишився неторкнутим, пролежавши під товщею води у 2 кілометри", – дивується професор Джон Адамс, головний дослідник команди проекту морської археології Чорного моря (MAP), яка виявила судно.

За його словами, така знахідка змінить наше уявлення про кораблебудування та судноплавство стародавнього світу.

Попередньо, археологи вважають, що натрапили на торговельне судно. Невеликий шматочок, який взяли на вуглецевий аналіз в Університеті Саутгемптона, засвідчив, що судно датується 400 роком до н. е. Так було доведено, що це найстаріший затонулий корабель, який залишився у недоторканому стані, відомий людству.

Піднімати судно на поверхню археологи не планують. Загалом же під час трирічного проекту з дослідження глибин Чорного моря британським та болгарським морським археологам вдалося знайти понад 60 кораблів, що затонули.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ