Ноу-хау на колесах: на Тернопільщині чоловік змайстрував робота і возить ним картоплю – відео

pro.te.ua

Крім того, проводить заняття з робототехніки і конструювання, а ще – змагання роботів

Тернополянин Петро Головатий для полегшення ручної праці змайстрував собі робота. Керує ним за допомогою пульта. В селі возить на ньому різні вантажі, відгортає сніг і навіть дитину катає на санках. Про це повідомило видання "ПРО.ТЕ".

Чоловік каже, що нині робот допомагає йому збирати картоплю з городу: "Зараз робот лише допомагає возити картоплю. Я не ношу відра. На роботі є кнопка, натискаю, і робот на 1 метр під'їжджає – так він поряд, біля мене, везе відра, а я і ще хтось закидаємо картоплю".

Чоловік розповідає, що односельці спочатку дивувалися: "Тепер уже нормально сприймають – мовляв, він усе щось вичудить. Реагують по-різному. Іноді кажуть: "Диви, тачка сама мішки везе". Дехто в місті тікає з тротуару подалі, бо бояться. А боятися є чого – робот важить більш як 100 кілограмів".

Фото: pro.te.ua

Петро Головатий також розповів, що робот призначений для розвитку науки та програмування. Назви поки не має. Зроблене ноу-хау – з різних матеріалів.

"Рама з металу, електромотори та батареї – з електровелосипедів, керуюча електроніка саморобна з китайських і не тільки радіодеталей, ланцюги і зірочки від різних мотоциклів, колеса від авто. До городу в мене душа не лежить, а до техніки лежить. Дуже люблю щось випробовувати на городі, щоб полегшити працю".

Фото: pro.te.ua

У публікації йдеться про те, що робота-помічника тернополянин майстрував два місяці. "Перед тим довго все продумував. Я дещо малюю на компі у 3D. Більше часу займає продумування самої концепції, пошук запчастин, токарні роботи (їх багато і це дорого). На завершення треба провести і поз’єднувати дроти і вже на кінець треба все запрограмувати (робота і пульта). Пульт дає змогу керувати роботом, як іграшкою", – розповідає винахідник.

Петро Головатий має педагогічну освіту. Спеціальність – фізика, інформатика. Заробляє гроші у меблевій сфері – проектує меблі. Проводить заняття з робототехніки і конструювання, а також змагання роботів.

Дивіться також фотогалерею за темою:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ