Черепа жінкам витягали навмисно для підкреслення їх благородного походження

Науковці з'ясували секрет дивної форми черепів середньовічних європейських жінок

www.youtube.com

Черепи жінкам витягали навмисно, щоб підкреслити їх благородне походження і багатство

Група науковців з'ясувала походження витягнутих черепів, знайдених у Німеччині. Їхній вік становить майже півтори тисячі років. За повідомленням Live Science, загострені черепи, можливо, мали наречені з півдня Європи.

Дослідники з Німеччини, Швейцарії та Британії під керівництвом Йоахіма Бюргера з університету в Майнці дослідили ДНК, виділену з останків 36 осіб, що жили наприкінці V – початку VI століть на території сучасної Баварії. У 14 жінок були подовжені черепи.

З'ясувалося, що більшість жінок із деформованими черепами генетично були схожі на сучасних жителів Болгарії і Румунії, але одна з них була схожа на жителів Центральної Азії, а її ДНК на 20% було подібне до ДНК жителів Східної Азії. Водночас, стародавні жителі Баварії зі звичайною формою черепа походили з Північної або Центральної Європи.

Вчені вважають, що черепи цим жінкам витягали навмисно, аби підкреслити їхнє багатство та високий статус. Можливою причиною, через яку жінки потрапляли з однієї частини Європи в іншу, вчені називають династичні шлюби між племенами.

Наразі вчені вважають, що отримані результати підтверджують гіпотезу про міграцію стародавніх європейців. Можливо, представники племені баварів підтримували відносини з жителями південно-східної Європи, що жили на берегах середньої і нижньої частини Дунаю.

Також аналіз ДНК показав, що крім загострених черепів, в іноземних наречених були й інші відмінності. Більшість з них, ймовірно, мала карі очі і світле або каштанове волосся.

Як повідомляв 5.UA, мешканка Австралії знайшла на пляжі міста Перт найстаріше з відомих послань у пляшці.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ