Ґренландська акула

Дослідники спіймали акулу, вік якої може перевищувати 500 років

Юліус Нільсен

Акула – завдовжки 5,5 метрів

Данські вчені спіймали в Північній Атлантиці акулу, що народилася, за деякими оцінками, в 1505 році.

Такий фантастичний показник робить цю рибу найстаршою хребетною твариною на всій планеті, повідомляє НВ.

Спіймана тварина належить до виду гренландських акул, примітних своїм довголіттям. Риба, яка є самицею, досягає в довжину 18 футів, тобто 5,5 метрів. З огляду на те, що гренландські акули виростають за рік приблизно на сантиметр, спіймана тварина має вигляд справжнього гіганта.

На думку деяких дослідників, статевої зрілості ці риби досягають приблизно до ста років. Аби визначити вік тварини, довелося вдатися до методу радіовуглецевого датування. Результати дослідження показали, що акулі – 392 роки, але потенційна похибка означає, що справжній вік риби – десь між 272 і 512 роками.

Зазначається, що вчені пояснюють довголіття цього виду акул низьким обміном речовин, а також низькою температурою довкілля. Недавні дослідження показали, що холодні середовища можуть допомогти сповільнити старіння, і ці багатовікові риби, безумовно, є тому підтвердженням.

До речі, подивитися на фотографії гренландських акул та інших морських мешканців можна в Instagram одного з учасників експедиції, професора Університету Копенгагена Юліуса Нільсена. Акул можна пошукати за тегом #tagandrelease – "позначили і відпустили".

Дивіться також фотогалерею за темою:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ