Як український Ан-124 порятував французького А380, що втратив двигун і застряг у Канаді

facebook.com/antonov.company/

На борту літака перебували 496 пасажирів і 24 члени екіпажу

Французький літак А380, що застряг у Канаді без одного двигуна, вдалося повернути на батьківщину завдяки українському літаку Ан-124 "Руслан", на борту якого був доставлений новий двигун. Про це пише "Економічна правда".

Операція з "порятунку" найбільшого в світі пасажирського лайнера успішно завершилася на цьому тижні. І це при тому, що інцидент зі знаменитим гігантом, що належить французькій Air France, стався ще 30 вересня 2017 року.

Відомо, що у літака, що летів за маршрутом Париж–Лос-Анжелес над Гренландією, відірвало передню частину правого двигуна разом з вентилятором. На борту літака перебували 496 пасажирів і 24 члени екіпажу. Як наслідок – літак був змушений здійснити екстрену посадку на трьох двигунах на базі ВПС Канади "Гус-Бей", а пасажири – провести там зайву добу. Пізніше частини двигуна, які відірвалися, були виявлені на льодовику в Гренландії, підняті вертольотом і доставлені для дослідження в Париж. Через цей інцидент Федеральне управління цивільної авіації США видало припис до всіх авіакомпаній, що мають літаки А380 з двигунами GP7200 виробництва об'єднання Engine Alliance, провести візуальний огляд втулок вентиляторів всіх аналогічних двигунів.

Інша проблема виявилася складнішою – французький літак надовго застряг у віддаленому канадському аеропорту, його "порятунок" тривав більш як два місяці і завершився лише нещодавно. За кілька днів до цього з Європи до Канади був відправлений новий двигун GP7200. Для його доставки був використаний літак Ан-124 "Руслан", що належить українським "авіалініям Антонова". Зворотним рейсом цей самий літак доставив до Британії залишки пошкодженого двигуна, де їх вивчатимуть у компанії General Electric.

Дивіться також фотогалерею за темою:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ