американський крейсер "Індіанаполіс" (USS Indianapolis)

На дні Тихого океану знайшли крейсер ВМС США, затонулий у 1945 році

korabley.net

Корабель був потоплений японським підводним човном незабаром після доставки на острів Тініан компонентів атомної бомби, скинутої на Хіросіму

Дослідники виявили на дні Тихого океану затонулий в 1945 році крейсер ВМС США "Індіанаполіс" (USS Indianapolis). Корабель був потоплений японським підводним човном незабаром після доставки на острів Тініан компонентів атомної бомби, скинутої на Хіросіму, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Зазначено, що судно виявила команда цивільних дослідників під керівництвом співзасновника Microsoft Пола Аллена, про що Аллен написав в своєму блозі.

Крейсер був знайдений на дні Тихого океану на глибині 5486 метрів. Дослідники використовували пошукове судно (Allen's Research Vessel Petrel), на якому встановлено обладнання для занурення на глибину до 6 кілометрів.

Аллен заявив, що у такий спосіб команді вдалося вшанувати пам'ять загиблих моряків USS Indianapolis. Він зазначив, що пошуки інших частин корабля продовжаться.

Відомо, що Indianapolis затонув за 12 хвилин, що не дало екіпажу можливості спустити на воду достатню кількість рятувальних шлюпок. З 1196 осіб на кораблі після краху вижили тільки 316, з яких 22 дожили до наших днів. При затопленні загинуло приблизно 300 моряків, решта померли за ті дні, поки крейсер шукали.

Крах судна став наймасовішою одноразовою загибеллю особового складу в результаті одного затоплення в історії ВМС США.

Корабель був затоплений незабаром після виконання місії з доставки на американську базу на острові Тініан компонентів атомної бомби, яка була скинута на Хіросіму.

USS Indianapolis був одним з двох важких крейсерів класу "Портленд".

ПРОКОМЕНТУЙТЕ