Китайці вирішили створити на пустельних островах свої "Мальдіви"

5 канал

Планують відкрити і науковий центр для досліджень цих плазунів. Транспортну систему і сполучення з континентом - теж налагодили

Щоб далеко не їздити на Мальдіви, китайці вирішили створити свої. Пустельні острови у Південно-китайському морі перетворили на райський куточок. До того ж екологічно чистий. Про таке повідомляє "5 канал".

За п'ять років на безлюдних піщаних островах звели сучасне місто Саньша. Через постійну спеку, високу вологість, нестачу питної води і бідні ґрунти - вирощувати там щось було неможливо. Один із керівників проекту згадує, як уперше приїхав сюди на початку 90-х. Тоді дощова вода була на вагу золота, а кораблі з поставками продовольства прибували хіба що на Новий рік.

За справу взялася влада провінції, якій належать острови: завезли ґрунт, висадили дерева. Навіть встановили обладнання для опріснення морської води. Нині територія потопає у зелені, а місцеві жителі користуються екологічними технологіями.

Заступник керівника округу міста Саньша Ван Чан говорить: "Вітер і хвилі завдавали значної шкоди піщаному узбережжю, розмивали його. Наші зусилля з насадження лісів допомогли взяти ситуацію під контроль. Зараз ґрунт на острові зміцнений, дерева високі, і з'явилося більше птахів. Острови стають дедалі більше придатними для життя.

Окрім птахів ці місця приваблюють ще й черепах. Місцева влада створила для морських мешканців заповідну зону на одному з островів. За популяцією тварин ретельно стежать. За два роки кількість черепашачих гнізд на острові збільшилася утричі. Планують відкрити і науковий центр для досліджень цих плазунів. Транспортну систему і сполучення з континентом – теж налагодили.

Утім, ще до того як острови озеленили, на них претендували і сусідні Філіппіни, і В'єтнам. Тож тамтешні уряди вважають, реалізуючи такі проекти, Китай хоче показати, що цими територіями - не поступиться.

Анна Філь, "5 канал"

ПРОКОМЕНТУЙТЕ