Старовинні візерунки на стінах

Троянди та старовинні розписи: у Львові радянський ремонт роками приховував мистецтво

5 канал

Львів'янка випадково побачила, що стіни будинку 1912 року, де вона мешкає, розписані історичним орнаментом, але все це приховує радянський ремонт. Жінка за фахом реставратор, тож сама взялася за відновлення старовинних розписів

Старовинні візерунки Ірина Дуткевич побачила, коли комунальники латали дірки у стінах під'їзду. Будинок звели понад 100 років тому – 1912 року. Жінка мешкала в ньому від народження, але й гадки не мала, що приховує старий ремонт. Не здогадувалися про знахідку і сусіди. 

За збігом обставин, Ірина сама реставраторка, тож одразу взялася відновлювати знахідку. За півроку встигла попрацювати над десятою частиною прихованих розписів. На решту забракло грошей.

"Я не використовую жодних синтетичних теперішніх матеріалів. Повернулася до аналогів, до джерел. Технологія, як це робилося тоді. Буду її використовувати. У першу чергу, це вапняні фарби, замішані на казеїновому розчині, пігменти натуральні, клеї", - розповідає реставратор Ірина Дуткевич.

Мистецтвознавці кажуть, що ці старовинні розписи - частина інтер'єрної композиції архітектора Якова Зільберштейна, який звів цей будинок.

"Цей будинок у нас буде єдиний у Львові, який наближений до європейських зразків реставрації", - зазначає мистецтвознавець Тетяна Казанцева.

Трояндами та візерунками були оздоблені чотири поверхи будинку та сходова клітка. Щоб заново відкрити для мешканців красу їхнього помешкання - потрібно не менше двох років. То які ще будівлі у Львові приховують мистецькі шедеври та чому про них десятиліттями нічого не відомо - дізнайтеся у сюжеті:

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ