Через 60 років забуття: Фотограф оприлюднив світлини приховуваного гардеробу славнозвісної Фріди Кало

twitter.com

Художниця перед своєю смертю заповіла не відкривати свій гардероб 15 років після смерті свого чоловіка

Прихований гардероб відомої художниці Фріди Кало нарешті показали світу. Колекцію одягу приховували близько 60 років. Про це повідомляє boredpanda.

Відомо, що художниця перед своєю смертю заповіла не відкривати свій гардероб 15 років після смерті свого чоловіка Дієго Рів'єра (помер у 1957 році – 5.UA). Проте так сталося, що колекція одягу зберігалась під замком близько 60 років. Опісля усі вбрання виставили в музеї.

Фотограф Ішіучі Міяко сфотографував кожен елемент гардеробу та виклав знімки в Інтернет. На публічний огляд виставили не лише сукні та спідниці Фріди, але її купальник, корсет, щітку і навіть протез ноги, де досі збереглось волосся художниці.

Довідка. Мексиканська художниця Фріда Кало де Рівера народилася 6 липня 1907 року в Мехіко. У своїй творчості зображала місцеву культуру, поєднуючи стилі кубізму, символізму та сюрреалізму. Найбільш відома своїми автопортретами.

Фото: en.wikipedia.org

Все життя у неї було слабке здоров'я. Вона страждала від наслідків поліомієліту з 6 років, а також перенесла серйозну автомобільну аварію у підлітковому віці, після якої їй довелося пройти багато операцій, що вплинули на все її життя. У 1929 році вона вийшла заміж за художника Дієго Ріверу. Підтримувала комуністичну партію.

У 1953 році відбулася її перша персональна виставка на батьківщині. На той час Фріда через хворобу вже не могла встати, тому на відкриття виставки її принесли на лікарняному ліжку. Незабаром через гангрену їй ампутували праву ногу нижче коліна. Померла жінка 13 липня 1954 року.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ