Мальта "Лазурное окно"

На Мальті обвалилась відома за серіалом "Гра престолів" скеля "Лазурне вікно"

Мalta2u

Прем'єр-міністр країни назвав це "жахливою" новиною

На заході мальтійського острова Гоцо обвалилося знамените за серіалом "Гра престолів" "Лазурне вікно". Попередньо, причиною руйнування пам'ятки є сильні шторми, передає російська служба ВВС.

Прем'єр-міністр Мальти Джозеф Мускат уже прокоментував подію і заявив, що це "жахлива" новина. Додамо, що раніше скелю пропонували внести до списку об'єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

За даними місцевого видання Тimes of Malta, проведені у 2013 році дослідження показали, що хоча "Лазурне вікно" неминуче зазнавало ерозії досі, йому не загрожувала небезпека негайного руйнування.

Водночас, на особистій сторінці у Twitter прем'єр Мальти написав, що останніми роками надходили звіти про те, що всесвітньо відома пам'ятка сильно постраждала від ерозії. "Цей сумний день настав", – зазначив Мускат у мікроблозі.

Напередодні обрушення природної арки місцева влада встановила спеціальні знаки, які забороняють наближатися до скелі. Втім, туристи ці попередження ігнорували. Міністр туризму Едвард Замміт Льюїс визнав, що "Лазурне вікно" відігравало суттєву роль у залученні туристів, однак висловив упевненість, що туристичний бізнес на острові зможе пережити цей удар.

Зазначимо, що популярну туристичну принаду, розташовану неподалік берега острова Гоцо, можна було побачити в першому епізоді серіалу "Гра престолів", а також у кількох художніх фільмах.

Довідково: "Лазурне вікно" – вапняна скеля у формі арки заввишки 28 метрів.

Нагадаємо, торік телевізійна фентезі-сага "Гра престолів" отримала телевізійну премію "Еммі" в номінації "найкращий драматичний серіал".

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ