Карнавал у Ріо-де-Жанейро

У Ріо-де-Жанейро та в болівійському місті Оруро відбуваються карнавальні дійства

5.ua

За кілька днів до початку Великоднього посту карнавалить і Європа – у Греції провели "марш зомбі"

Карнавальні дійства відбуваються у ці дні в різних країнах світу. На вихідних проходять наймасштабніші паради. Один із найбільш мальовничих, традиційно – у Ріо-де-Жанейро. Усі подробиці – від журналістки "5 каналу" Нонни Стефанової.

У Ріо-де-Жанейро розпочалися паради шкіл самби – наймасштабніше і найяскравіше видовище Бразильського карнавалу. Цього року за титул найкращої змагаються 70 шкіл. Кожна обрала свою тему для параду. Відповідно до неї, оформлені яскраві платформи, пошиті костюми і створені головні персонажі, скажімо, русалки. За п'ять днів школи самби мають показати те, що готували і репетирували майже рік – від завершення попереднього карнавалу.

Не лише професійні танцівники самби, а й інші мешканці Ріо беруть участь у фестивалі. І хоча не виходять на самбадром, вигадують власні паради, як-от карнавал для собак. Чотирилапих одягають у яскраві костюми і навіть виводять на подіум. Цього року привели не лише собак, а й домашніх свинок.

Традиційний карнавал розпочався і у болівійському місті Оруро. Це дійство – у списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Сюди з'їхалися майже 25 тисяч учасників і 400 тисяч глядачів. Святкова хода вулицями міста розтягнулася на 5 км. Карнавал з'явився ще в доколумбову епоху. Його святкували корінні болівійські народи уру, щоб вшанувати своїх богів-заступників. Нині карнавал присвячений Діві Марії. Болівійці вважають, що вона оберігає їх від нечистої сили. Тож учасники вдають із себе злих духів і пантомімами показують боротьбу добра і зла, світла і темряви.

За кілька днів до початку Великоднього посту карнавалить не лише Латинська Америка, а і Європа. Так у Греції провели "марш зомбі". А в Італії, в місті Івреа, відбулася традиційна битва апельсинами. Це головна подія місцевого фестивалю, на неї з'їжджаються сотні туристів.

Нонна Стефанова, "5 канал"

Дивіться також фото за темою:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ