"Тюльпанова лихоманка": люди готові були віддати маєток за квітку

YouTube

Тюльпаноманія – період в нідерландському Золотому столітті, коли ціни на цибулини тюльпану досягли надзвичайно високих рівнів, а потім раптово обвалились

Тюльпаноманія – це сильне захоплення торгівлею тюльпанами в Голландії 1630-х років. Ця квітка потрапила до Європи в середині XVI століття з Османської імперії та стала дуже популярною у Сполучених провінціях.

Вважається, що культивація тюльпанів розпочалась близько 1593 року, після того як фламандський ботанік Карл Клузіус Лейденський створив ботанічний сад, висадивши у ньому власну колекцію цибулин тюльпана. Голландці почали пропонувати Клузіусу великі гроші, аби отримати й собі незвичайну та чарівну квітку. Проте, після невдалих спроб, цибулини тюльпанів просто викрали.

Квітка швидко стала бажаним предметом розкоші й символом статусу, а згодом з'явилось і розмаїття її видів. Цибулини тюльпанів стали об'єктом спекуляцій, ціни яких на піку тюльпаноманії зрівнялися з вартістю маєтку. "Тюльпанове божевілля" навіть змогло викликати обвалення фінансової системи у країні. 

Нагадаємо,навесні 2016 року на Буковині розквітло велетенське поле тюльпанів.

Дивіться фото за темою: 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ