105-річний велосипедист встановив світовий рекорд

5 канал

Рекордсмен поділився секретами свого успіху

Новий світовий рекорд встановив 105-річний француз Робер Маршан. На велосипеді за годину він проїхав 22,5 кілометри, і таким чином став кращим серед інших велогонщиків у віковій категорії 105+.

Робер Маршан у велозмаганнях бере участь не вперше. 2012 року він став чемпіоном у категорії від 100 до 105 років.

До цьогорічних змагань довгожитель готувався півроку. І хоч у своїй категорії 105+ став чемпіоном світу, власного рекорду не побив. Попереднього разу за цей же час він здолав на 5 кілометрів більше.

Секретом свого успіху велосипедист називає спорт і правильну дієту. Він їсть багато фруктів і овочів, трохи м'яса та майже не п'є кави. А ще активно займається спортом. Щодня проводить годину на велотренажері.

"Якщо ви вже такі старі, як я, то ви ніколи не маєте припиняти тренування на тривалий час, бо інакше вже не набудете потрібної вам форми. Адже м'язи у такому віці швидко втрачають тонус", – поділився своїм секретом спортсмен.

Своїм прикладом Робер Маршан надихає багатьох спортсменів-початківців і вже має шанувальників.

На запитання журналістів, чи з'являтиметься ще на велозмаганнях, рекордсмен відповідає філософськи: "Я вже прожив до 105 років, тому напевно сказати не можу. Знаєте, людині потрібно 9 місяців, щоб з'явитися на світ і лише 30 секунд, щоб піти з нього".

За своє життя Маршан був пожежником, рятувальником, садівником, продавцем вина і навіть боксером. А за велоспорт взявся аж у 67 років.

Оксана Думська, "5 канал"

ПРОКОМЕНТУЙТЕ