"Ялинка у спадок": У дніпровському історичному музеї відтворили новорічну ялинку столітньої давності

Радіо Свобода

На створення кожної іграшки – дзвіночка, цукерки, фігурок Святого Миколая, кульок та бантів – витрачалось по декілька тижнів

У Дніпрі в Національному історичному музеї імені Яворницького відтворили новорічну ялинку столітньої давнини. Презентація відбулась у рамках традиційної щорічної виставки ляльок ручної роботи, передає "Радіо Свобода".

Зелена красуня в музеї прикрашена справжніми антикварними кульками та мереживом, а також точними копіями раритетних іграшок, які використовувалися на початку ХХ століття. Їх за музейними зразками, а також за зразками з книг та листівок, відтворила майстриня Ольга Досенко.

"Ця ялинка прийшла в наш час із минулого. Мені самій дуже хотілось уявити, якою була новорічна ялинка понад 100 років тому. Допомогли мені створити цю композицію листівки й старі книги, походи на "блошині" ринки у різних містах Європи і, звичайно, музика. Різдвяна музика звучала увесь час, поки я працювала над іграшками", – розповіла майстриня Ольга Досенко.

Фото: Радіо Свобода

На створення кожної іграшки – дзвіночка, цукерки, фігурок Святого Миколая, кульок та бантів – витрачалось по декілька тижнів. Музейна інсталяція отримала назву "Ялинка у спадок".

Дивіться також: Ялинка-2017: Як прикрашають новорічну красуню у різних містах світу

ПРОКОМЕНТУЙТЕ