Забаганки Трампів: чому в Словенії довелося перейменовувати низку тістечок та бургерів

5 канал

У випадку, якщо кондитери не змінять назви популярних страв, на них чекає судовий позов

Кондитерські заклади міста Севниця у Словенії змушені терміново змінювати назви популярних десертів, а саме тих, що називаються "Меланія Трамп", інакше підприємцям загрожує судовий позов від адвокатів дружини новообраного глави Білого дому.

Як відомо, Меланія Трамп - емігрантка зі Словенії. Після виборів у США, на історичній батьківщині її ім’я стали використовувати для реклами різноманітних товарів та послуг. У місті Севниця минуло дитинство дружини новообраного президента США, тож і тут на її честь створили кілька тістечок.

"Ми дуже горді, що Меланія стане господинею Білого дому. На її честь і зробили цей торт", - пояснює офіціантка Франя Крайніч.

Коли Дональд Трамп переміг на виборах, Севницю охопив справжній бум використання імені Меланії Трамп у рекламі. Так, на в’їзді в місто встановили білборд із фотографією жінки і написом: "Ласкаво просимо у рідне місто першої леді США", а ресторани і кав’ярні стали називати її іменем та прізвищем вишукані десерти.

Дивіться такожТрамп заявив, що відмовляється від своєї бізнес-імперії

Натомість, адвокати Меланії Трамп таким незадоволені. Вони вимагають припинити використовувати у рекламі прізвище та фото нової першої леді США. Для захисту своїх інтересів пані Трамп найняла у Словенії команду адвокатів.  

"Йдеться про право на приватність. Використовувати ім’я "Меланія" в рекламі теж треба обережно - і щоб рекламовані продукти не суперечили цінностям і правилам пані Трамп, і не зазіхали на її честь. Ми не забороняємо людям бути креативними. Просто все має бути у межах закону", - каже адвокат Наташа Пірц.

Підприємці вже дослухалися до вимог адвокатів, і забрали прізвище "Трамп" із назви своєї продукції. Попри це, торти і десерти не втратили популярності.

Раніше підприємці також створили креативний бургер – бургер "Трамп". Вочевидь тепер його доведеться перейменувати на " Президентський бюргер".

Нонна Стефанова, "5 канал"

ПРОКОМЕНТУЙТЕ