Воскресіння "Титаніка": Китай будує копію затонулого судна

Фото chinadaily.com.cn

Проект обійшовся організаторам у $145 млн

У Китаї, в окрузі Даін провінції Сунчань, на території майбутнього курорту, будують точну копію "Титаніка", довжиною 269 м і шириною 28 м. Проте у відкрите море судно виходити не буде, через відсутність порту на місці його розташування. Про це повідомляє Meduza.

Зокрема, новий "Титанік" планується зробити атракціоном, відвідувачі якого зможуть відчути себе в ролі пасажирів 1912 року. 

Будівництво обійшлося організаторам в $145 млн, остаточна дата завершення  проекту невідома. Очікується, що до серпня 2017 року компанія Wuchang Shipyard, яка спеціалізується на будівництві атомних підводних човнів і військових кораблів, виготовить всі деталі, після чого з них зберуть копію "Титаніка".

За допомогою такого атракціону влада провінції Сичуань планує залучити в регіон туристів. Підтримку будівництву надає колишній британський міністр Пітер Мендельсон, який працював в урядах Тоні Блера і Гордона Брауна. Мендельсон був присутній на церемонії відкриття будівництва і називав її історичною подією.

"Копія "Титаніка" в провінції Сичуань – вже другий проект відродження найвідомішого океанського лайнера, і обидва вони реалізуються в Китаї. Австралійський мільярдер Клайв Палмер ще в 2012 році заявив, що збирається побудувати на китайській судноверфі повну копію "Титаніка", яка зможе виходити в море і вирушати в тривалі круїзи. З міркувань безпеки та у відповідності з сучасними вимогами до суднобудування "Титанік II" за проектом повинен бути на кілька метрів ширше", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що до розробки проекту були залучені найкращі фахівці "Титаніка", в 2013 році випробували 10-метрову модель судна. Ще через три роки Палмер зіткнувся з фінансовими труднощами, і будівництво відклали на невизначений строк. Ніяких робіт із закладки судна не починали, більш того, висловлювалися побоювання, що обрана Палмером судноверф не підходить за технічними вимогами для будівництва першого в історії Китаю пасажирського лайнера.

Нагадаємо, користувачів мережі вразило анімаційне відео катастрофи "Титаніка" в реальному часі.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ