Містичний потяг з коштовностями: у Польщі відтворюють загублений нацистський ешелон

Він зник у часи Другої світової війни, проїжджаючи тунелем у Нижній Силезії

Польські історики-реконструктори відбудовують легендарний потяг із коштовностями, який у часи Другої світової війни нацисти начебто намагалися вивезти до Німеччини. Про це повідомляє "5 канал".

Як стверджують історики, 1945 року потяг таємниче зник, проїжджаючи тунелем у Нижній Силезії. Два роки тому його пошуки поновилися через свідчення людини, яка назвалася очевидцем тих подій і вирішила перед смертю відкрити таємницю потяга.

Натомість, таємничий ешелон так досі і не знайшли. Втім, реконструктори вирішили зробити його копію на основі кількох історичних документів. Згідно з ними, потяг збудували за три тижні із частин інших поїздів. Він був оснащений 7 гарматами, двома кулеметами і радіостанцією. Керувати потягом мали понад сто залізничників і військових.

Як зазначається, репліку поїзда будують на старому лісопереробному заводі неподалік місця, де міг зникнути його прототип. Реконструктори переконані, що копія стане туристичною принадою.

"Ми уже збудували перший пасажирський вагон, далі зробимо три товарняки і локомотив. Ще… зробимо тунель, щоб було враження, що потяг от-от завантажуватимуть скарбами", – пояснює реконструктор Славомир Сухоровський.

"Прототип цього потяга воював в останні дні травня і знищив щонайменше десять російських танків. Після Другої світової лейтенант Порсель розповідав про існування такого поїзда і його участь у боях. Але коли Вроцлав захопили радянські війська, жодного сліду цього потяга не знайшли. Він наче розчинився в повітрі", – пояснює містичну природу ешелону голова фундації історичних пошуків Ян Доліняк. 

Нагадаємо, 20 вересня у Польщі виявили капсулу часу з текстами Mein Kampf.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ