У Японії презентували робота-малюка – рятівника від самотності для похилих японців

Toyota Europe

Kirobo Mini допомагатиме літнім японцям боротися з деменцією

Японська компанія "Toyota Motor" презентувала робота Kirobo Mini, здатного підтримувати діалог із людиною і реагувати на емоції, повідомляє УНІАН.

Маленький робот розмовляє високим голосом, здатний розпізнавати людські емоції, проте не може розпізнавати обличчя. За рівнем інтелектуального розвитку Kirobo Mini приблизно нагадує п'ятирічну дитину. Коли сидить, робот трохи похитується, імітуючи рухи малюка, у якого ще не до кінця розвинені навички координації.

На думку одного із причетних до створення Kirobo Mini, дизайнера Фумінорі Катаока, подібні функції мають сприяти емоційній прихильності до робота.

Своїм винаходом Toyota хоче пом'якшити наслідки негативних демографічних тенденцій у Японії – вона зараз лідирує за показниками старіння населення серед розвинених країн. Крім того, багато японських жінок відмовляються заводити дітей.

Корпорація планує почати продаж роботів вже наступного року, вартість Kirobo Mini складе 39,8 тис. єн (це приблизно $392). Наразі Toyota не планує експортувати робота до інших країн.

Як заявляють у компанії, створення Kirobo Mini стало важливим кроком на шляху до винаходу більш просунутих роботів, здатних розпізнавати і реагувати на людські емоції.

Нагадаємо, у США презентували мініатюрного робота, що зчитує емоції та демонструє свої.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ