Льодовиковий спадок: на Прикарпатті віднайшли надзвичайно цінний бивень мамонта

Фото loveopium.ru

Попри вартість знахідки, прикарпатці вирішили віддати бивень до музею

На Прикарпатті місцеві мешканці знайшли бивень мамонта, який надзвичайно добре зберігся. Жителі села Верхній Вербіж натрапили на артефакт на п'ятиметровій глибині, коли копали криницю. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на один з українських телеканалів.

Як зазначається, наразі витягти з-під землі увесь бивень доісторичної тварини людям поки не вдалося. Однак, вони вже заявили, що прагнуть віддати знахідку до музею.

Як стало відомо, шматок бивня мамонта, який знайшла родина Фесюків, завдовжки лише 35 сантиметрів, але важить понад 3 кг. Спочатку бивень, на який натрапили на глибині п'яти метрів, сприйняли за камінь, але від удару він почав кришитися.

Фото: ТСН

Знахідку відвезли до Чернівецького національного університету. Там бивень мамонта впізнали одразу, законсервували й видали на нього документ.

"На нашій території мамонти водилися скрізь. Мешкали на нашій території від одного мільйона до 13 тисяч років тому. Тобто в льодовикову епоху", – пояснює кандидат історичних наук, викладач Чернівецького національного університету Микола Ільків.

Під землею біля нової криниці, залишився ще шматок бивня: кістка надломилася, коли її виймали. Забрати решту робітники побоялися, оскільки їх могло засипати землею.

Як зазначається, на "чорному" ринку кілограм бивня мамонта коштує близько тисячі доларів. Із такої кістки роблять прикраси. Однак подружжя одностайно вирішило віддати свою знахідку до музею. Більше того, готові прийняти на власному обійсті археологів, аби ті продовжили розкопки.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ