Ірландські майстри працюють над створенням у Києві першого цукрового міста

5 канал

Рафінадові скульптури українці побачать менш ніж за місяць

Митці з Ірландії будують в Києві цукрове місто. Як стало відомо, працювати скульпторів запросили куратори культурного проекту "Ізоляція". Раніше їхня арт-платформа працювала в Донецьку. Після окупації центр переїхав до Києва. Внаслідок війни на Донбасі майже всі мистецькі колекції були втрачені, однак за 2 роки роботи у столиці більшість проектів вдалося поновити.

Менш ніж за місяць 2 тисячі кілограмів цукру стануть витвором мистецтва. Ірландці працюють над проектом "Цукрова демократія" уже понад тиждень, а незабаром сюди приїдуть і молоді українські архітектори, аби переймати досвід.

Зазначається, що з півмільйона цукрових кубиків Брендан Джеймісон та Марк Ревелз зроблять ціле місто. Ірландці працюють разом уже три роки. До Києва приїхали після світового турне. Митці вже презентували свої роботи у США, Франції, Великій Британії та Китаї. Українці побачать такі скульптури вперше.

"Ми працюємо з цукром 13 років. Нам знадобилося багато часу, щоб навчитися, як складати маленькі деталі. Тут ми хочемо, щоб відвідувачі й самі долучилися до творення скульптур", - каже автор Брендан Джеймсон.

Для будівництва цукрового міста митці використовують різні техніки. Робота копітка й потребує багато часу.

До України скульпторів запросили представники арт-платформи "Ізоляція". Про сучасну культурну спільноту в Києві писало не одне світове видання, але в Україні їхня популярність лише починає набирати обертів.

Валерія Ковтун, Владислав Карнетник, 5 канал.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ