Урядовий портал РФ опублікував новину за 23 травня про боротьбу з "казахськими нацистами"

orenburg-gov.ru

"Звіт із майбутнього" про плани "відповіді на провокації казахських нацистів і їхніх заокеанських ляльководів" був опублікований на сайті уряду Оренбурзької області РФ

Сьогодні, 20 травня, на "порталі уряду Оренбурзької області "Оренбуржье" була опублікована новина від "прес-служби уряду Оренбурзької області" під заголовком "Екстрена нарада Уряду Оренбурзької області про невідкладні заходи у зв'язку з трагічними подіями в північних районах Республіки Казахстан".

У повідомленні зазналось: "Сьогодні, 23 травня, в Уряді Оренбурзької області Урядом Оренбурзької області було проведено екстрену нараду щодо невідкладних заходів у зв'язку з трагічними подіями в північних районах Республіки Казахстан… Зі вступним словом до присутніх звернувся Губернатор Юрій Олександрович Берг:

- Шановні колеги, дорогі співвітчизники! Ми живемо і працюємо до непрості часи, коли зловісна гідра фашизму знову, як і в 1941 році, піднімає свої смердючі голови. Всі ви знаєте, з якими жахливими утисками стикаються прості російські люди на Україні. Брудний чобіт американських інтервентів порушив кордони російського світу. Але бандерівці – не єдина загроза для нашої Батьківщини.

Казахстан, з яким ми завжди намагалися підтримувати дружні і добросусідські відносини показав своє справжнє обличчя, на якому тепер чітко проступив звіриний оскал русофобії і націоналізму. Але ми вже навчилися отримувати нехай і гіркі, але уроки з сучасної історії. Ми діятимемо чітко і злагоджено, щоб протистояти новим загрозам. І ми готові відповісти на провокації казахських нацистів і їхніх заокеанських ляльководів".

Згодом, зазначається у звіті, слово взяв "Гаврилов Віктор Анатолійович, начальник управління Федеральної служби безпеки по Оренбурзькій області". ФСБшник серед іншого заявив: "Боротьба з проявами тероризму, екстремізму, підривною діяльністю казахських націоналістів, і п'ятої колони, що примкнула до них, вимагає наших спільних зусиль. У ситуації, що склалася було б злочином повідомляти в інтернеті про помічені переміщення військової техніки та особового складу, обговорювати дії силових відомств РФ, мусувати шкідливі чутки".

Далі у повідомленні мешканців закликали доносити про усіх підозрілих осіб, а також інформували про табори для прийому біженців із Казахстану.

Згодом "документ із майбутнього" без пояснень зник із порталу. Коментар з'явився лише згодом на сторінці регіональної інформагенції RIA56. Прес-служба обласного уряду досить плутано пояснила: "У стрічці новин невідомими особами була розміщена інформація, яка не відповідає дійсності. Губернатор і регіональний уряд не мають відношення до завідомо неправдивої інформації. Державні органи влади регіону працюють в плановому режимі. Інформація, яка не відповідає дійсності, видалена з інтернет-ресурсу". У власному поясненні до цього "роз'яснення" місцеві журналісти зазначили, що начебто йдеться про хакерську атаку, обставини якої розслідуються.

5.ua зберіг знімки екрану із дивним текстом, також вони доступні у вигляді веб-архіву. Зараз новини немає у списку повідомлень, а перехід за попередньою адресою видає помилку.

У самому Казахстані, за повідомленнями місцевих ЗМІ, зараз справді не дуже спокійно. У місті Алмати сьогодні пройшла спецоперація, навколо міста встановлені блокпости, на трасах помічені колони бронетехніки, а влада звітує про арешти організаторів "незаконних мітингів", у яких начебто виявлені українські прапори і стрічки із написом "Жанаозен" - це місто, у якому у грудні 2011 року акція протесту переросла у криваві сутички, за результатами яких було затримано 700 учасників.

Нагадаємо, про можливість зазіхань Путіна на "захист російськомовних" у північному Казахстані українські військові експерти попереджали ще у 2014 році.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ