Ізраїльські дайвери випадково зробили сенсацію у світі археології

На античному кораблі виявили тисячі монет, сотні античних скульптур та іншого краму

Ізраїльські дайвери випадково зробили сенсацію у світі археології. Біля берегів порту Кесарія вони знайшли затонулий вантажний корабель четвертого століття.

На ньому – тисячі монет, сотні античних скульптур та іншого краму. Більшість старожитностей були під шаром піску і тому добре збереглися на дні моря.

"Це один із найбільших кораблів Римської імперії, який нам доводилося бачити за останні десятиліття. Тут багато античних статуй, гасових ламп, бронзових світильників, близько двадцяти кілограмів монет. Усе це дає нам більше інформації про порт Кесарія, яким він був у четвертому столітті, про те, яким багатим і славетним було це місто", – розповів археолог Джейкоб Шарвіт.

Археологи кажуть, що під час експедицій і пошуків на морському дні Кесарії уже знаходили античні пам’ятки. Але це відкриття – одне з найбільших за обсягом. Історики сподіваються, що знахідка допоможе більше дізнатися про побут людей, що жили тут понад півтори тисячі років тому. 

 

Нагадаємо, у квітні турецькі археологи знайшли незвичайну мозаїку із скелетом і написом "Веселися й насолоджуйся життям". За попередніми оцінками, знахідці понад 2200 років.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ