Стілець, на якому Роулінг писала "Гаррі Поттера", продали за рекордну суму

Фото AFP

Кошти від аукціонів щоразу йдуть на доброчинність

Дубовий стілець, на якому британська письменниця Джоан Роулінг придумувала і писала перші два томи "Гаррі Поттера", продали з аукціону Heritage Auctions у Нью-Йорку за $394 тис., повідомляє Daily Mail.

Покупець не побажав розкривати свого імені. Цей стілець, виготовлений у 1930-х роках, письменниці дістався безплатно: він стояв у муніципальній квартирі в Единбурзі, в якій вона жила в середині 1990-х років. Уздовж сидіння йде напис: "Я писала "Гаррі Поттера", сидячи на цьому стільці". На спинці стільця - автограф Роулінг і прохання не оцінювати стілець суто за зовнішніми характеристиками.

Роулінг запевнила, що стілець був найзручнішим з-поміж усіх інших у квартирі, хоч і був далекий від ідеалів комфортабельності.

"Моя ностальгічна натура з сумом дивиться на те, як він "йде" від мене. Але моя спина не сумує", - пожартувала вона в листі, докладеному до стільця.

Відомо, що письменниця ще в 2002 році пожертвувала стілець благодійній організації. У 2009 році предмет меблів купив якийсь колекціонер за $29 тис.

Як повідомляв 5.ua, у листопаді 2015 року стілець Miss Blanche японського дизайнера продали на аукціоні за $409 тис.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ