Англійські вчені з'ясували, чому народжуються коти з "вусами Гітлера"

zik.ua

Дослідники з Університету Бата і Единбурзького університету виявили причину, чому деякі кішки отримують плямисте двоколірне забарвлення, у тому числі прямокутні плями під носом, схожі на вуса Адольфа Гітлера.

Результати проведеного дослідження вони опублікували в журналі Nature Communications, а короткий виклад оприлюднено на сайті Університету Бата.

Причина такого забарвлення - мутація гена kit, яка скорочує швидкість розмноження пігментних клітин. Як наслідок - частина шерсті тварин залишається білою, тому що клітин виявляється недостатньо для створення рівного забарвлення.

Професор Единбурзького університету Йєн Джексон пояснив: "Завжди вважалося, що пігментні клітини певним чином отримують інформацію про те, який візерунок утворити, проте насправді вони рухаються хаотично. Це як процес дифузії: якщо крапля молока потрапить в чашку кави, кава поступово змінить колір". Раніше ж вважалося, що мутація гена впливає на швидкість, з якою рухаються пігментні клітини.

Дослідники переконані, що результати їхньої роботи зможуть використати ті, хто досліджує такі хвороби, як вроджені вади серця та інші захворювання, пов'язані з рухом клітин у ході внутрішньоутробного розвитку плода.

Як повідомляв 5.ua, у червні 2015 року бородатий кіт-хіпстер прославився в Instagram. 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ