Користувачі Facebook за кілька годин розв'язали задачу, над якою експерти ламали голову півроку

facebook.com

Експертів спантеличив дивний позолочений предмет вагою близько восьми кілограмів, що нагадує скіпетр з поперечними виїмками.

Його знайшов садівник на території кладовища в Єрусалимі, повідомляє Meduza.

Спочатку він викликав поліцію, запідозривши, що на кладовищі заклали бомбу. Потім знахідку передали в управління старожитностей.

Експерти припустили, що предмет використовували в ритуалах в стародавніх єврейських храмах. Вчені досліджували його за допомогою рентгена і вивчили матеріал, з якого він виготовлений, але так і не зрозуміли, що це таке. Тоді вони опублікували фотографії знахідки в Facebook, попросивши користувачів допомогти.

Користувачі висунули безліч версій. Наприклад, прилад для запліднення корів, качалка для розкочування тіста або пристосування для масажу. Зрештою, один із користувачів дав правильну відповідь: дивний артефакт виявився пристроєм, який створює "захисне поле" проти радіації. Ним користуються люди, які переймаються створенням "енергетичної рівноваги" навколо себе. Пристрій продає німецька компанія за ціною від 67 до 1000 євро - залежно від його розміру. Першим таємницю розкрив італієць на ім'я Міка Барак - і управління старовини Ізраїлю запросило його до Єрусалиму.

Як повідомляв 5.ua, у травні 2015 року проведене дослідження показало, що говорить про людину її статус у Facebook. 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ