Як коти впливають на своїх господарів – чим ви можете бути схожі зі своїм улюбленцем

Коти можуть впливати на емоційний стан своїх власників

Коти – це не тільки домашні улюбленці, але й справжні друзі, з якими не буває сумно. Ба більше, коти можуть впливати на емоційний стан своїх власників. Їхнє муркотіння заспокоює, підіймає настрій та створює особливу атмосферу в домі. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Еarth.

Науковці зазначають, що любов котів до своїх господарів є набагато глибшою, аніж вважають зазвичай. За словами доктора Аднан І. Куреші з Університету Міннесоти, прив’язаність людей до котів може свідчити про життєві погляди людини.

"Ці уподобання можуть не обмежуватися тим, що їхні витівки здаються "милими". Деякі люди, які тяжіють до котів, схоже, цінують незалежність, тихе товариство та атмосферу, вільну від хаосу. Вони спостерігають, як ці тварини впевненими кроками пересуваються домом, ніколи не перепрошуючи за свою природу. Ця спокійна присутність може надихнути людей, яким близька ідея прийняття унікальності, відкидання очікувань і цінування особистого часу", – йдеться в статті.

Рудий кіт
Рудий кіт
Фото: Emre Camcıoğlu / Unsplash

Також вважається, що люди, які мають вдома котів найбільше цінують затишок та прагнуть відчуття безпеки. Відомо, що коти можуть проявляти свою любов та прихильність до господаря, не використовуючи гучні рухи та трюки. За результатами дослідження, така поведінка близька тим, для кого щирість та простота в людях найважливіші.

"Ті, хто спілкується з іншими людьми таким чином у повсякденному житті, можуть знайти в котах своєрідний притулок або спосіб перезарядитися в дружньому середовищі, яке не вимагає примусових розмов або нещирих посмішок", – стверджують вчені.

Лапи кота
Лапи кота
Фото: Erda Estremera / Unsplash

Люди, які люблять саме котів та мають вдома чотирилапого друга, схильні до глибокого самоаналізу та спостережливості. Вони більше люблять думати, ніж говорити, та не відчувають тиску зі сторони.

Таку поведінку порівнюють із котами, які теж не намагаються всім сподобатися та догодити.

"Замість того, щоб дотримуватися трендів чи намагатися справити враження на однолітків, любителі котів зазвичай вважають за краще діяти з позиції автентичності. Коти не прикидаються і не дають обіцянок, яких не можуть виконати. Вони просто існують такими, якими вони є, що може резонувати з тими, хто цінує чесність більше, ніж лестощі", – розповідають у матеріалі.

Шотландська висловуха
Шотландська висловуха
Фото: Pixabay

Згідно з дослідженнями, якщо мати вдома кота – це може допомогти знизити ризик серцево-судинних захворювань, наприклад, інфаркт та інсульт. Також коти впливають на зниження рівня стресу та покращують емоційний стан своїх господарів.

"Тварини-компаньйони, зокрема коти, надають переваги людям із психічними розладами, пропонуючи заспокійливу підтримку, товариство й допомагаючи підтримувати позитивне самопочуття. Взаємодія з домашніми тваринами, такими як коти, під час карантину, як повідомлялося, пом’якшує негативні психологічні наслідки, надаючи емоційну підтримку та зменшуючи відчуття ізоляції", – зазначається в досліджені.

Очі кота
Очі кота
Фото: Shutterstock

Ще дослідження доводять те, що власники котів схильні до того, аби виділятися поміж інших. Це пов’язано з бажанням бути особливими та обирати самостійно свій життєвий шлях.

"Вони проявляють терпіння та емпатію, а їхній зв’язок із котами може відображати якості, які вони цінують у собі та інших. Це може бути розум, спокійна вдача, повага до особистого простору або схильність до вільнішого способу життя", – додали автори.

Раніше "Дивогляд" розповідав про 10 секретів, які допоможуть створити рай для 4-лапих.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.





ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше