Протягом тисячоліть коти і люди жили поруч, але часто коти мають репутацію відчужених та незалежних істот. Однак тепер науковці стверджують, що причина непорозумінь полягає в тому, що ми не вміємо правильно "спілкуватися" з нашими пухнастими друзями. Насправді, всі труднощі можна вирішити, якщо ми почнемо спілкуватися їхньою мовою, пише "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.
Нюанс у посмішці
Учені виявили, що для налагодження контакту з котами нам потрібно просто "посміхатися", але не як люди. Замість цього слід звужувати очі та повільно моргати. Психологиня з Університету Сассекса Карен МакКомб зазначає, що важливо усвідомити, що люди та коти можуть розуміти одне одного на рівні міміки. Дослідження також підтвердило підозри багатьох власників котів, що тварини реагують на таке повільне моргання.
Кожен, хто проводив час із котами, мабуть, помічав, як вони мружаться та повільно моргають, коли почуваються спокійно та комфортно. Це нагадує людську посмішку, коли наші очі звужуються. Вчені виявили, що така поведінка свідчить про задоволення та довіру котів.
У дослідженні було проведено два експерименти. У першому з них власники котів повільно моргали своїм улюбленцям. Взаємодію зафіксували на відео, а потім порівняли, як кішки поводяться, коли ніхто не взаємодіє з ними. Дослідники з'ясували, що кішки з більшою ймовірністю повільно моргають у відповідь, якщо людина також робить це.
У другому експерименті до 24 котів із 8 різних будинків підходили дослідники, які раніше не взаємодіяли з тваринами. Вони повторили процес моргання, додавши простягнуту руку до кота. В результаті, коти не тільки моргали у відповідь, а й підходили до людей, що вказувало на їхню довіру.
Учені зробили висновок, що такий спосіб спілкування сприяє кращому розумінню котів і допомагає налагодити дружні стосунки з ними. Гарні взаємини з домашніми улюбленцями, особливо з котами, можуть суттєво впливати на психологічний стан власника, знижувати рівень стресу та тривожності. Коти, що відчувають довіру та взаємопорозуміння з людиною, зазвичай проявляють більше ніжності й уваги до своїх господарів. Це допомагає створити більш гармонійну та спокійну атмосферу в домі, підвищує емоційне благополуччя як кота, так і його власника.
Раніше "Дивогляд" розповідав, що у Києві шукають господарів для маленького котика, якого покинули напризволяще біля підприємства.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.