Акулу вперше зʼїв ще більший хижак – історія має трагічний нюанс

Вчені вперше задокументували випадок, коли акулу з'їв більший хижак у відкритому морі на південний захід від Бермудських островів

Якщо результати будуть підтверджені, вони матимуть важливе значення для збереження видів акул, які перебувають під загрозою зникнення, зазначають дослідники. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Independent.

Акула втратила не лише своє життя

Однією з жертв стала вагітна самка оселедцевої акули, що мешкає в Атлантичному океані. Ця акула втратила не тільки своє життя, а й своїх дитинчат. Співавтор дослідження, доктор Брук Андерсон, назвала це "неочікуваним відкриттям".

Оселедцева акула атлантична відома своєю великою масою та довжиною, яка може сягати 4 метрів. Самки цього виду розмножуються лише з 13 років і народжують в середньому 2-4 дитинчат щороку після 8-9 місяців вагітності. Через повільний темп розмноження популяції вразливі до загроз, таких як надмірний вилов і втрата середовища існування.

У 2020 та 2022 роках фахівці відловили кілька оселедцевих акул біля мису Код, Массачусетс, прикріпивши до них супутникові мітки. Це дозволяло відстежувати переміщення акул і досліджувати важливі місця їхнього проживання. Однією з таких мічених акул була вагітна самка довжиною 2,2 метра. Науковці хотіли отримати цінні дані, однак несподівана подія змінила їхні плани.

Через п'ять місяців після випуску акули її супутникова мітка почала передавати незвичні сигнали з району поблизу Бермудських островів. Дані показали, що акула регулярно плавала на глибині 100-200 метрів вночі та 600-800 метрів вдень. Однак у березні 2021 року трапилося дещо дивне: протягом чотирьох днів акула знаходилася на глибині 150-600 метрів безперервно, що вказувало на те, що її з'їв інший хижак.

Науковці припускають, що є два основні кандидати на роль хижака: велика біла акула та короткоплавникова акула-мако. Однак, найвірогідніше, саме велика біла акула напала на самку, оскільки акули-мако зазвичай пірнають глибше вдень.

Доктор Андерсон зазначає, що цей випадок змушує переглянути наше розуміння харчових ланцюгів серед акул.

"Ми завжди вважали великих акул вищими хижаками. Проте нові технології дозволяють виявити, що взаємодії між великими хижаками можуть бути складнішими, ніж ми раніше уявляли", – говорить вона.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як американець чудом вижив після падіння з круїзного лайнера, провівши 20 годин у воді з акулами.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше