"Ми розчаровані": у Новій Зеландії скасували дитячий конкурс із вбивства котів

У Новій Зеландії в останній момент відмовилися проводити дитячий конкурс із вбивства диких котів через критику заходу з боку зоозахисників

Полювання на диких тварин у цій країні проводять кожного року, але цього разу там оголосили нову категорію – дикі коти. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Star.

Участь у змаганні мали взяти діти. Правилами передбачена заборона на вбивство домашніх улюбленців, але водночас організатори заохочували вбити якомога більше диких котів.

За це переможець мав отримати приз у розмірі 250 новозеландських доларів ($155, близько 5,7 тис грн). Звісно ж, цей захід обурив місцевих зоозахисників, а вже згодом у Товаристві запобігання жорстокому поводженню з тваринами Нової Зеландії повідомили, що дитячу категорію, яка передбачала відстріл диких котів, виключили з програми змагань.

За словами представника організації, дітям і дорослим буде важко відрізнити дику та бродячу кішку від наляканої домашньої. Також один із колишніх спонсорів полювання сказав, що були побоювання через те, що домашні коти можуть "потрапити під перехресний вогонь".

Очі кота
Очі кота
Фото: Shutterstock

Захід планували провести у червні у рамках збору коштів для місцевої школи в Кентербері на Південному острові. Учасниками цих змагань кожного року стають сотні людей, у тому числі діти. Вони полюють на диких свиней, оленів і зайців.

"Ми розчаровані та просимо вибачення у тих, хто хотів взяти участь у заході, спрямованому на захист наших рідних птахів та інших уразливих видів", – заявили організатори мисливських змагань, які отримали "огидні та недоречні електронні листи".

Цю публікацію активно коментували користувачі соцмереж. На думку деяких людей, полювання могло бути "контрольованим відстрілом". Також там пишуть, що критики цього змагання не знають, як дикі коти шкодять фауні Нової Зеландії.

"Вони також впливають на наше сільське господарство. Дикі коти переносять хвороби... ми просто будемо продовжувати їх відстрілювати, доки ми їх будемо бачити", – пишуть у коментарях.

Відомо, що заходи з контролю за популяцією диких котів – дискусійна тема у Новій Зеландії, бо ці тварини загрожують місцевим видам і біорізноманіттю країн. Згідно з підрахунками фахівців, дикі коти кожного року можуть бути причиною смерті 1,1 мільйона місцевих птахів і десятків мільйонів немісцевих птахів.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у Новій Зеландії звільнили офіційного міського чаклуна, який отримував зарплатню понад 20 років.

Дивіться також відео 5 каналу: ТЕПЕР ЛИШЕ МОЛИТИСЬ..."ВАГНЕРА" ЗАКІНЧУЮТЬСЯ | Бумеранг Бандери

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше