Топ-10 порід собак із найкращим здоров'ям

Кінологи склали рейтинг собачих порід, які мають найміцніше здоров’я і можуть прожити найдовше.

Список опублікував портал The Spruce Pets, передає "Дивогляд".

Як і люди, собаки можуть бути сприйнятливими до певних захворювань на основі їх генетики. Ці медичні проблеми часто включають хвороби серця, рак, ортопедичні проблеми і навіть алергію та захворювання шкіри. Але деякі породи, які можуть похвалитися кращим здоров'ям і можуть вважатися довгожителями у світі собак.

1. Бігль

Бігль
Бігль
Фото: Shutterstock

Бігль, відомий своїм гострим нюхом та кмітливими навичками полювання, є помірно активною собакою середнього розміру із середньою тривалістю життя від 10 до 15 років. Біглі зазвичай ведуть здоровий спосіб життя. Проблеми зі здоров’ям, пов’язані з породою, включаючи проблеми з очима та стегнами, зазвичай трапляються у старих собак.

2. Австралійський скотар

Австралійський скотар
Австралійський скотар
Фото: Shutterstock

Це атлетична та розумна порода. Австралійський скотар може стати чудовим приятелем для бігу або походу для активних людей. Ці собаки мають середню тривалість життя від 12 до 16 років, мало проблем зі здоров’ям, пов’язаних з породою. Однак їх активний характер іноді може призвести до проблем із суглобами або зв’язками через зношення. Але ці проблеми часто можна виправити за допомогою відпочинку, прийому ліків або хірургічного втручання.

3. Чихуахуа

Чихуахуа
Чихуахуа
Фото: Shutterstock

Як для песика з такою "маленькою упаковкою", у чихуахуа багато духу та розуму. Нерідко  ці песики доживають до 20 років. Як правило, вони залишаються здоровими протягом більшої частини свого життя. Але деякі проблеми зі здоров'ям, пов'язані з породою, включають проблеми із серцем та очима, а також колінами.

4. Ґрейгаунд (хорт)

Ґрейгаунд
Ґрейгаунд
Фото: Shutterstock

Ґрейгаунд - одна з найшвидших порід собак у світі. І в середньому ці собаки живуть від 10 до 13 років. Вони, як правило, дуже здорові протягом усього життя. Однак, як і інші собаки з глибокими грудьми, вони сприйнятливі до здуття живота і скручування шлунка, особливо якщо вони їдять занадто швидко. Це може загрожувати життю, тому важливо стежити за харчуванням.

5. Пудель

Пудель
Пудель
Фото: Shutterstock

Пуделі мають репутацію дуже манірних собак. Але ці тварини не тільки дуже розумні, але й надзвичайно спортивні. Насправді пуделів спочатку розводили як мисливських собак. При середній тривалості життя від 10 до 18 років пуделі живуть довше та здоровіше життя, ніж багато інших порід. Однак вони можуть бути схильні до проблем із суглобами та очима.

6. Хаванез (Кубинська шовкова собака)

Хаванез
Хаванез
Фото: Shutterstock

Хаванез - це маленька, розумна собака, яка легко дресирується і надзвичайно товариська. Свою назву порода отримала завдяки місцю походження – її вивели у столиці Куби Гавані. Типовий хаванез має тривалість життя від 14 до 16 років. Ці собаки, як правило, здорові, але деякі можуть бути схильні до спадкової глухоти.

7. Сибірський хаскі

Сибірський хаскі
Сибірський хаскі
Фото: Shutterstock

Найбільш відомий своєю силою та витривалістю на санях, сибірський хаскі - це потужна, спортивна собака з безмежною енергією. Він ідеально підходить для тих, хто любить щоденні тривалі прогулянки, біг або походи. Тривалість життя цих собак - від 12 до 16 років, і вони зазвичай дуже здорові. Деякі схильні до проблем з очима та стегнами, але селекціонери працювали над тим, щоб усунути частину цієї генетичної схильності.

8. Басенджі

Басенджі
Басенджі
Фото: Shutterstock

Басенджі - досить розумні, атлетичні мисливські собаки, які мають майже котячу природу. Насправді, замість гавкання, вони видають звуки, більше схожі на йодль. І вони, як правило, потребують такого ж догляду, як за котами. Середня тривалість життя цих собак становить близько 13-14 років, і вони, як правило, не мають багатьох серйозних проблем зі здоров'ям. Але порода схильна до гіпотиреозу та проблем із стегнами.

9. Бордер-колі

Бордер-колі
Бордер-колі
Фото: Shutterstock

Бордер-колі - це дуже розумні та спортивні собаки, які легко піддаються дресурі. Вони найкраще себе почувають, коли мають роботу і готові вивчити більшість завдань, особливо тих, які вимагають багато розумової та фізичної енергії. Ці собаки загалом витривалі та здорові із середньою тривалістю життя від 12 до 15 років, хоча деякі можуть бути схильними до глухоти та епілепсії.

10. Змішана порода собак

Песик
Песик
Фото: Shutterstock

Змішані породи - це результат схрещення різних породистих або безпородних собак. Такі песики можуть успадкувати риси - як хороші, так і погані - всіх порід у їхній кровній лінії. Проте, оскільки собаки змішаних порід мають надзвичайно широкий генофонд (на відміну від чистопородних собак), вони рідше схильні до специфічних генетичних порушень. Але, як і на будь-яку тварину, на собак змішаних порід також впливає навколишнє середовище. Тому у них, наприклад, може розвиватися ожиріння чи інші хвороби через неправильний спосіб життя.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" публікував порад експертів про те, як треба доглядати собак навесні.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше