Кошеня

Чому кошеня нявкає

royalcanin.com

Власники кошенят іноді стикаються з тим, що їхній вихованець часто нявкає. Якщо таке трапляється навіть після годування та активних ігор, можуть виникнути сумніви щодо його комфорту та стану здоров'я

Матеріал розміщено на правах реклами

Ми допоможемо вам краще розуміти, чому ваш вихованець нявкає. А якщо у вас все ж таки залишаться питання, можна звернутися до фелінолога.

Причини, чому кошеня нявкає

Якщо ви недавно привели кошеня додому і не можете зрозуміти причину, чому кошеня нявкає, пам'ятайте, що це його спосіб спілкування. Однак іноді така поведінка може сигналізувати про стрес або страх.

Ось деякі ситуації, коли кошеня відчуває дискомфорт і повідомляє про це нявканням:

  • відсутність матері-кішки;
  • відчуття самотності чи брак уваги;
  • проблеми з адаптацією у новому будинку.

Крім того, є й інші причини, коли кошеня може нявкати, які не пов'язані зі стресом. Розглянемо ці та інші моменти докладніше.

Нестача уваги

Кошеня періодично приходить до вас і нявкає? Це може бути способом показати, що вихованець потребує вашої уваги або хоче погратися. Він також може нявкати і влаштовуватися на ваших колінах.

Щоб задовольнити потреби кошеня в увазі, достатньо приділяти йому деякий час, а також зайняти його іграми. Можливо, йому сподобається мишка з котячою м'ятою, барвистий м'ячик або інтерактивна іграшка, яка відтворює звуки під час руху. У будь-якому випадку це мають бути якісні іграшки, призначені для тварин. Під час ігор з вихованцем намагайтеся не робити різких рухів і не підвищувати голос, щоб не налякати тварину.

Необхідність адаптації у новому будинку

Кошенята часто чутливі до нововведень і відчувають невпевненість. Їм може не вистачати матері-кішки, з якою кошеня звикло проводити час. Нові звуки, запахи, люди та домашні тварини здатні збентежити кошенят, і реакцією на це може стати нявкання.

У таких обставинах найкраще рішення для власника – виявити терпіння та розуміння. Створіть для вашого вихованця комфортну зону, де він зможе відчути себе захищеним. Подбайте про його потреби, показуючи, що ви тут, щоб доглядати та захищати його. Згодом, коли кошеня адаптується до нового будинку, його тривога зникне. За досвідом експертів та інших власників зазвичай процес адаптації триває приблизно тиждень.

Сум через відлучення від мами-кішки

Сум за мамою може бути ключовою причиною нявкання вашого кошеня. Важливо, щоб відлучення від матері відбувалося не раніше, ніж кошеняті виповниться 2-3 місяці. Щоб зменшити тривогу тварини після того, як ви забрали її з розплідника, або від попереднього власника, якщо кошеня контактне – рекомендується частіше брати улюбленця на руки та гладити. Якщо ви знайшли кошеня на вулиці, можливо, йому буде комфортніше на самоті в затишному куточку. А, може, він потребуватиме вашої уваги.

Чому кошеня нявкає під час відвідування туалету

Зверніть увагу на моменти, коли ваш маленький вихованець найчастіше нявкає:

  • Перед відвідуванням лотка. Можливо, кошеня таким чином сповіщає про своє бажання сходити до туалету. Це може бути навіть після того, як вихованець вже адаптувався до лотка. Така реакція вважається нормальною.
  • Під час перебування в туалеті та одразу після. Якщо кошеня нявкає під час сечовипускання або дефекації, або ж активно вилизує себе після цього, це може вказувати на можливі проблеми зі здоров'ям. Тому слід бути уважним та звертатися до ветеринарного лікаря за перших підозр.
  • Біля лотка. Ваш вихованець відмовляється заходити в лоток, стоїть поряд і видає звуки? Причиною може бути зміна типу лотка. Наприклад, ви змінили відкритий лоток на закрите, і кошеня не розуміє, як користуватися останнім.

Також причиною може стати наповнювач у лотку (надто дрібний або грубий, незручний для тварини) або те, що лоток потребує очищення після попереднього відвідування.

Коли потрібно звертатися до ветеринара

За найменших підозр на погіршення стану здоров'я вихованця не соромтеся звертатися до ветеринарного лікаря. При цьому варто пам'ятати, що коти не завжди нявкають через хворобу.

Якщо ви помічаєте, що ваш вихованець виглядає пригніченим або поводиться нехарактерно, не намагайтеся ставити діагноз самостійно або лікувати його вдома. Професійний підхід ветеринарного лікаря допоможе визначити причину занепокоєння та запропонувати оптимальний план лікування. З огляду на те, що організм кошеня ще в процесі розвитку, важливо не відкладати візит до фахівця.

Кожен звук, який ви чуєте від вашого улюбленця, має певне значення. Не дозволяйте собі злитися чи карати тварину за нявкання. Натомість намагайтеся зрозуміти його потреби. Порозуміння з вашим улюбленцем зробить ваше спільне життя гармонійним і щасливим.

Теги:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ