Пластикові вікна

Який термін служби пластикових вікон і від чого він залежить

vista.com

Як правильно встановлювати і експлуатувати вікна

Пластикові вікна широко використовуються в сучасному українському будівництві завдяки своєму співвідношенню невисокої ціни до міцності та енергоефективності. У середньому по Україні вікна у квартирах змінюють один раз на 7-8 років, але це більше пов'язано з активністю вторинного ринку нерухомості. Виробники ж заявляють термін служби від 15 до 30 років, що загалом недалеко від правди.

Безперечно, ПВХ-вікна помітно покращують теплоізоляцію, шумоізоляцію і безпеку квартир, порівняно з дерев'яними радянськими вікнами. Однак, як у будь-якого будівельного виробу, у пластикових вікон є реальний термін служби, який залежить від певної низки факторів. Давайте розглянемо основні моменти, що впливають на термін служби пластикових вікон.

Якість віконного профілю

Термін служби пластикових вікон багато в чому залежить від якості ПВХ профілю, з якого вони виготовлені. Високоякісний пластик має відмінну стійкість до ультрафіолетового випромінювання, не схильний до корозії, не гниє і не потребує фарбування. Його міцність також забезпечує сталевий підсилювач всередині самої рами. Найкраще, коли він замкнутий або П-подібний. Коли ви обираєте пластикові вікна, зверніть увагу на сертифікацію та репутацію конкретного виробника, щоб упевнитися у використанні якісного матеріалу.

Правильне встановлення вікон

Якість встановлення пластикових вікон та відкосів також має значний вплив на їхній термін служби. Неправильно встановлені вікна можуть мати проблеми з фурнітурою, що призводить до недостатньої герметичності. У підсумку ви отримуєте проникнення зайвої вологи і протягів. Зрештою, такий монтаж може призвести до деформації віконних рам, що сильно скоротить їх термін служби. Важливо звернутися до досвідчених фахівців для встановлення пластикових вікон і дотримуватися рекомендацій виробника (їх небагато насправді).

Умови експлуатації вікна

Термін служби пластикового вікна також залежить від умов експлуатації. Вікна, встановлені в районах з агресивним середовищем (поблизу моря, промислових підприємств або автомагістралей), можуть піддаватися впливу солі, хімічних речовин, диму або забруднень. У таких випадках регулярне обслуговування та очищення віконної фурнітури стають особливо важливими. Крім того, кліматичні умови, такі як екстремальні температури, сильні вітри або висока вологість, також можуть сильно зменшити тривалість служби пластикових вікон.

Обслуговування вікон

Ні для кого не секрет, що догляд за пластиковими вікнами допоможе зберегти їх у хорошому стані та продовжити їхній термін служби. Рекомендується 2 рази на рік очищати вікна від пилу і бруду (особливо фурнітуру), контролювати стан ущільнювачів, змащувати запірні механізми, особливо в місцях сильного тертя, і за необхідності проводити регулювання механізмів відкривання і закривання вікон. Також слід уникати використання агресивних мийних засобів, які можуть пошкодити поверхню вікон.

Технічні характеристики

Під час вибору пластикових вікон зверніть увагу на їхні технічні характеристики, такі як кількість камер у профілі, товщина і форма підсилювача, товщина склопакета, наявність додаткових ущільнювачів тощо. Вікна з більш високими технічними характеристиками, як правило, мають вкрай тривалий термін служби.

Дотримуючись зазначених вище рекомендацій, ви зможете продовжити термін служби своїх пластикових вікон. Вони дійсно можуть бути надійним і довговічним вибором для вашого будинку або квартири, і правильний догляд та експлуатація допоможуть зберегти їх в ідеальному стані протягом довгих десятків років.

Якщо ж ви не маєте достатньо часу займатися обслуговуванням ваших вікон самостійно, зверніться до професіоналів, як-от Перше Віконне Бюро в Запоріжжі.

Теги:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ