Шотландська висловуха

Шотландська кішка: особливості зовнішності та характер вихованця

Pixabay

Що потрібно придбати перед тим, як принести в будинок шотландську висловуху кішку?

Шотландських кішок часто плутають із британськими: і ті, й інші відрізняються неймовірною миловидністю і навіть якоюсь дитячістю. У них по-справжньому лялькові морди та наївні очі, як у кошенят, не кажучи вже про загальну чарівність, яку вони дарують оточуючим. Так, сайт gorodprizrak, який часто пише про домашніх вихованців, докладно описує цю породу, а ми подаємо тільки деякі, найважливіші моменти.

Особливості зовнішності шотландця

  1. Щільний, але не великий, на відміну, наприклад, від мейн-куна. Шотландці невеликі за розміром, але важать від 5 до 8 кілограмів (самці більше, самки менше). Довжина тіла становить приблизно 30 сантиметрів.
  2. Округлі форми. Це стосується всього: і лап, і голови, і вух та загального враження. У шотландських котів відсутні будь-які гострі кути: вони круглі, з плавними переходами.
  3. Великі янтарні очі круглої форми. Напевно, це перше, що впадає в око кошатникам: мила і трохи здивована мордочка.
  4. Маленькі вушка особливої форми (не дарма шотландців називають висловухими).
  5. Густа, щільна і злегка жорстка вовна. Забарвлення буває різним, якихось певних стандартів немає. Є кішки і зі світлою вовною, і з темною, і навіть з ліловою чи блакитною.

Особливості характеру

  1. Добродушність та лагідне ставлення до господарів. Скоттиші, як правило, справді домашні вихованці: вони не прагнуть втекти на вулицю або висунутися у вікно, їх цілком влаштовує ситуація в квартирі.
  2. Помірна грайливість. Кіт любить пограти, але назвати його по-справжньому грайливим не можна. Він сам визначає для себе терміни веселощів, а якщо вперто не бажає ганяти куплений м'яч або кульку, то змусити його неможливо.
  3. Ставлення до оточення. Шотландські кішки добре ладнають з дітьми та іншими тваринами, вони доброзичливі, спокійні, неконфліктні.
  4. Нормальне ставлення до самотності. Щодо цього скоттиші схожі на британців: вони не потребують постійної присутності людини, не нудьгують і не сумують, якщо залишаються одні вдома.
  5. Балакучість. Скоттіш любить поспілкуватися із господарем, тому робить це регулярно. У цього кота голос не зовсім звичний для людського вуха: він не нявкає, а швидше скрипить. Втім, шанувальникам котів це навіть подобається.

Що потрібно придбати перед тим, як принести в будинок шотландську висловуху кішку

По-перше, у неї має бути свій особистий куточок. Найчастіше котовласники купують спеціальний котячий будиночок і обставляють його з усіма зручностями: підстилка, іграшки, освітлення та інше.

По-друге, обов'язкові іграшки, причому особисто для вихованця.

По-третє, окремі миски для їжі та пиття. Шотландці в цьому плані досить примхливі та вимогливі. Щоб їх розрізняти, можна купити різний посуд, наприклад один з металу, а інший з кераміки. Причому кішка має ще одну особливість: у неї немає причинно-наслідкових зв'язків води та їжі. Тобто, вона може харчуватися в одному місці, а пити зовсім в іншому. Для цього доведеться спочатку поспостерігати за звичками нового члена сім'ї та підлаштовуватися під них.

І, звичайно, доведеться регулярно показувати тварину ветеринару для необхідних щеплень та простого обстеження.

Теги:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ