iPhone 14 Pro і iPhone 14

Чим відрізняється iPhone 14 Pro та iPhone 14

відкриті джерела

За зовнішньою схожістю цих двох серій ховається велика різниця начинки

У багатьох користувачів, які вирішили купити iPhone 14, виникає питання – яку модель вибрати? Нерідко вибір коливається між базовою моделлю 14 Айфона та 14 Про. На перший погляд, вони однакові, відрізняються хіба що кількістю камер. І різниця у їх ціні вводить покупців у ступор. У цій статті ми розберемося, чим відрізняються ці дві моделі і чому користувачі віддають перевагу першій чи другій.

Дизайн та екран

І iPhone 14, і 14 Pro мають однаковий розмір – 146,7х71,5х7,8 мм. Але базова модель важить 172 г, тоді як "прошка" важча – 206 г. Це пов'язано з іншими модулями, у тому числі великою кількістю камер та матеріалами.

Стандартний Айфон оснащений рамкою з авіаційного алюмінію та представлений у п'яти кольорах: чорному, блакитному, перлинному, бузковому та червоному. Про отримав рамку з хірургічної нержавіючої сталі. Вона робить гаджет міцнішим, але й ваги додає. Задня панель цієї моделі матова, а кольори обмежені чотирма варіантами: чорний, білий, золото та фіолетовий.

iPhone 14 Pro і iPhone 14
iPhone 14 Pro і iPhone 14
Фото: відкриті джерела

Розмір дисплея теж однаковий – 6,1 дюйма, як і матриця Super Retina XDR з роздільною здатністю 2532х1170. Але на цій схожості екрана закінчуються. У базової моделі немає можливості налаштування частоти зміни кадрів. Pro підтримує опцію ProMotion, яка змінює частоту залежно від того, що відбувається на екрані, – від 1 до 120 Гц. При включенні екрана в очі впадає ще одна вагома відмінність – "чубчик". Він усе ще є в базі, але у "прошки" її замінив Dynamic Island – інтерактивна зона з можливістю керування різними процесами.

Загалом не можна сказати, що якість екрана стандартної моделі гірша. Але з Про в деяких ситуаціях взаємодіяти комфортніше. До того ж у неї немає "чубчика".

Різниця характеристик

За зовнішньою схожістю цих двох серій ховається велика різниця начинки. Для початку розглянемо iPhone 14. Його технічні характеристики:

  • процесор – A 15 Bionic, 5 ядер;

  • оперативна пам'ять – 6 Гб;

  • накопичувальна пам'ять – 128, 256, 512 Гб.

У iPhone 14 Pro картина помітно відрізняється:

  • процесор – A 16 Bionic, 5 ядер;

  • оперативна пам'ять – 6 Гб;

  • накопичувальна пам'ять – 128, 256, 512 Гб та 1 Тб.

Очевидно, що друга модель виграє за технічними показниками і явно краща за першу. Але тут криється одне вагоме "але". Сенс у всіх продуктивних потужностях та величезному обсягу пам'яті є тільки в тому випадку, якщо він вам дійсно потрібний. Наприклад, для роботи або ви дійсно встановлюєте велику кількість важких та ресурсомістких програм. Інакше сенсу платити більше за можливості, що не використовуються, просто немає.

А що з оптикою

Відразу помітно, що в iPhone 14 Pro більше об'єктивів. А значить, і варіативність зйомки більша. Здвоєний модуль базової версії складається з камер по 12 Мп, як і передня. Тут варто зробити застереження, що навіть стандартна модель має відмінну стабілізацію і робить чудові барвисті знімки, зокрема, і при поганому освітленні.

І все-таки Pro отримала великий апгрейд. Надширококутний і телефото-об'єктив так само мають по 12 Мп, а ось основний отримав 48 Мп. Вони підтримують нові технології для фото та відеозйомки, отримали більше налаштувань та режимів роботи. У них покращена нічна та макрозйомка, а також є сенсор LiDAR. Тож, якщо йдеться про вибір телефону з найкращою камерою – "прошка" однозначно перемагає.

Висновки

І iPhone 14, і 14 Pro – відмінні представники свого покоління з високою продуктивністю та покращеними параметрами. Класична базова модель сподобається багатьом і, якщо у вас немає специфічних вимог до техніки, задовольнить усі ваші запити. "Прошку" варто купувати тим, хто хоче найкращу камеру, але без величезного екрана. І якщо є реальна потреба у більшому обсязі пам'яті.

З іншого боку, якщо є можливість взяти Pro і це не стане сильним фінансовим ударом, логічніше зупинитися на ній. Завдяки передовому технічному оснащенню вона навряд чи застаріє найближчі кілька років. Тоді як базову модель можуть перегнати вже в наступній лінійці. А підібрати та придбати відповідний гаджет з усіма компонентами ви можете у каталозі інтернет-магазину Stylus.

Теги:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ