Одне з найболючіших питань манікюру – як зберегти красу рук під час регулярних домашніх справ?
Один зіпсований ніготь здатний погіршити настрій, адже здається, він всім кидається в очі, і навіть ідеальний стан інших нігтів не здатен врятувати загальне враження. Щоденне миття посуду, приготування їжі, прибирання – не встигли вийти з салону і потрібно повертатися на незаплановану корекцію. Деякі жінки навіть відмовляють собі через це в професійному догляді. Як же зберегти манікюр в ідеальному стані якомога довше, не розвівши вдома безлад?
Тип покриття
Якщо ви віддаєте перевагу звичайному лаку для нігтів, то будете мати більше турбот, ніж, наприклад, при використанні інших декоративних покриттів. Лак найменш стійкий з усіх, але варто відзначити, що якісний засіб однозначно залишиться на нігтях довше дешевих аналогів. Наносити його найкраще в два шари, адже один швидко змивається на вільному кінці, а покриття в три шари може бути занадто товстим і виникнуть відколи.
Найбільш стійким вважається покриття з використанням акрилової пудри, що дуже цінується майстрами манікюру, але і найпопулярніший гель-лак за умови акуратного ставлення і додаткового догляду може протриматися 2-3 тижні.
Технологія нанесення і вибір майстра
Якщо ви робите манікюр з використанням гель-лаку або іншого засобу для нарощування самостійно, важливо чітко дотримуватися порядку нанесення:
- ідеальне видалення кутикули;
- знежирення нігтьової пластини;
- використання праймера;
- обов'язкове нанесення базового, кольорового і топового покриття;
- якісне запечатування вільного краю нігтя.
Найкраще, коли всі засоби одного бренду і навіть однієї лінійки. Також звертайте увагу, чи відповідають засоби з і без дисперсійного шару вашому типу нігтів і стилю манікюру. Відмовтеся від гарячого душу, ванної або відвідування сауни в першу добу після створення манікюру.
Важливий момент – на слабких і розшарованих нігтях будь-яке покриття тримається гірше, тому найкраще спочатку їх оздоровити.
Якщо ви віддаєте перевагу салонним процедурам – важливо вибрати досвідченого майстра, який не тільки зробить якісний і практичний манікюр відповідно до ваших побажань, але і надасть корисні поради по догляду за ним.
Використання рукавичок
Якщо любите яскравий і незвичайний манікюр – звикайте і до рукавичок під час прибирання. Відтепер гумові рукавички – musthave вашої комірчини з побутовою хімією. Цей аксесуар не тільки збереже покриття нігтів незмінним довше, але і захистить шкіру рук від сухості, лущення, подразнень і хімічних опіків.
Порада: якщо у вас довгі нігті загостреної форми або ви виконуєте роботу з висококонцентрованою побутовою хімією, використовуйте щільні гумові рукавички. В інших випадках можна обмежитися більш зручними латексними або нітриловими.
Температура води
Миття рук гарячою водою не тільки псує результат полімеризації штучного покриття, але і чинить негативний вплив на шкіру. Також холодна вода може викликати лущення шкіри.
Не тільки під час прибирання або митті посуду, але і просто для миття рук найкраще використовувати теплу воду.
Вибір миючих засобів
Якщо ви регулярно використовуйте рукавички, можна не звертати увагу на склад і характеристику побутової хімії. Якщо ж ця звичка ще не увійшла у ваш побут, обов'язково вибирайте делікатні засоби до шкіри, екологічні та біорозкладані, з нейтральним рівнем pH або на основі натуральних компонентів.
Аналогічна ситуація з інструментами та аксесуарами для прибирання. Замініть губку або скребок для миття посуду на щітку з ручкою, ганчірки для підлоги і пилу – на швабру і піпідастр, серветки для скла – на очищувач з ручкою.
Догляд за руками
Щоденні процедури догляду для рук також допоможуть якомога довше зберегти гарний манікюр, навіть в умовах щоденних домашніх справ.
- Використовуйте спеціальні миючі засоби, які не пересушують шкіру і нігті.
- Регулярно наносіть крем для рук і нігтів, як мінімум двічі на день: з ранку і перед сном.
- Робіть масаж рук, особливо після фізичної праці.
- Використовуйте маски для рук, включаючи нічні.
- Втирайте олію для кутикули в зону навколо нігтя.
- У холодну пору року надавайте перевагу захисним і живильним кремам, користуйтеся теплими рукавичками.
- Ретельно мийте руки після прибирання, щоб видалити залишки побутової хімії.
Позбудьтеся звички, яка могла залишитися ще з дитинства, — використовувати нігті, як інструмент. Не потрібно ними стукати об жорсткі поверхні, щось відшкрібати або відколупувати, адже це прямий шлях до відколів, тріщин і розшарувань.
Ще одна підказка – плануйте домашні справи заздалегідь і розділяйте їх з іншими членами сім'ї. Наприклад, можна чергувати, хто коли миє посуд, а генеральне прибирання, миття вікон або дрібний ремонт можна провести за день-два до запланованої корекції манікюру.