Як розпізнати автомобіль-потопельник із Європи

Європа продовжує оговтуватися після нищівних повеней, які стали наймасштабнішим стихійним лихом за півстоліття.

Найбільшого удару велика вода завдала Німеччині, там жертвами стихії стали понад 180 людей.

Постраждали не лише люди, сільськогосподарські угіддя, будівлі, а й, звичайно ж, автомобілі. Тому на українському ринку можна очікувати появу "свіжих" недорогих авто із Німеччини.

Експерти назвали деякі ознаки, за якими можна розпізнати "потопельника". Про це пише "Дивогляд" із посиланням на Zahid.net. Продавці часто намагаються замаскувати сліди затоплення, але деякі нюанси важко приховати.

  • Зазирніть під сидіння. У більшості випадків, металеві деталі каркасу виконані з голого заліза, що не покрите фарбою. Після того, як автомобіль побуває у воді, там може з’явитися іржа. Варто зазначити, що у автомобілів, які не були у воді, навіть якщо їм понад  20 років, каркас сидіння лишається без слідів корозії.
  • Запах. Після затоплення у машини з’являється характерний запах намулу, якого дуже важко позбутися. Тому продавець спробує перебити його різними ароматизаторами. Тож забагато парфумів – це ще один поганий сигнал.
  • Фари. Світлотехніка досить дорога і складна, тому міняти чи розбирати її без особливої потреби ніхто не буде. Уважно роздивіться відбивачі фар. Якщо помітите сліди солі, розводи, або інші сліди потрапляння вологи – перед вами "потопельник".
Затоплене авто
Затоплене авто
Фото: Shutterstock
  • Електрообладнання. Усе електрообладнання повинно бути у робочому стані. Якщо не працює, наприклад, склопідіймач чи звуковий сигнал, це теж нехороший знак.
  • Дата ввезення. Звичайно, не обов’язково авто, яке ввезене в Україну після повеней, - це потопельник. Але, якщо ви помітили один із вищеперерахованих маячків і виявиться, що це авто перетнуло кордон якраз у цей період – це вже привід добряче задуматися.
  • Огляд на СТО. Якщо у вас є якісь сумніви щодо технічного стану авто (навіть не "потопельника"), перед купівлею завжди варто пройти огляд на СТО. Витративши кілька сотень гривень зараз, ви убезпечите себе від багатотисячних витрат у майбутньому.

Нагадаємо, раніше німецькі експерти назвали 8 найгірших б/в автомобілів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше