Майже півтора мільйони українців працюють за кордоном нелегально - ЗМІ

  З 2,5 млн українців, які працюють за межами України, більша частина працюють нелегально і фактично перебувають у рабських умовах. Про це йдеться у журналістському розслідуванні "5 каналу"

  За словами авторів матеріалу, незаконна робота за кордоном – це пряма загроза життю.

  "Кілька тижнів тому у Польщі спалахнув скандал. Працедавець вивіз українку, яку паралізувало від інсульту, за межі робочого місця, лишив на лаві та викликав поліцію – нібито вона була напідпитку. Жінку врятували, але вона і досі в украй тяжкому стані", – повідомили автори матеріалу.

  За словами експертів, працюючи нелегально, українець не може розраховувати на бодай якусь допомогу з боку держави, на захист з боку правоохоронних органів.

  "Людина потрапляє у ситуацію, коли його потенційні роботодавці можуть не заплатити гроші. Коли вони можуть за будь-якого вдалого чи невдалого збігу обставин просто заявити у місцеві контролюючі органи, і людину депортують", - зазначив в ефірі телеканалу президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

  Крім того, згідно з даними дослідження, проведеного на замовлення Міжнародної організації міграції, з 1991 року понад 230 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми. Це робить Україну однією з основних країн походження потерпілих від сучасного рабства в Європі.

  Теги: